» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

2 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 2 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Nervi Shiatik, Kėshilla Praktike

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Nervi Shiatik, Kėshilla Praktike

Mesazh nga Dardania prej Mon 13 Apr 2015, 12:19

Kėshilla praktike:

 • 20-40 vjeē, ėshtė mosha te tė cilėt shfaqen mė shpesh dhimbjet e nervit shiatik.

 • 90 pėr qind, e tė sėmurėve qė vuajnė nga kjo dhimbje mund tė shėrohen duke i bėrė masazhe kėmbės.

 • 6 muaj, ėshtė koha qė duhet tė kalojė, mė pas i sėmuri mund ta ketė tė domosdoshme operacionin.

 • Pėrdorni 2 aspirina ēdo ditė, pasi parandalon rishfaqjen e dhimbjeve.

 • Gjatė kohės qė jeni duke parė TV mbani kėmbėn lart duke vendosur njė jastėk poshtė saj.

 • Kur keni dhimbje qėndroni shtrirė pėr 3 ditė nė njė krevat tė fortė.

 • Mos ngrini pesha tė rėnda, apo tė bėhen lėvizje tė sforcuara, pasi ngacmon nervin.

 • Kėshillohet tė evitoni qėndrimet nė karrige ose kolltukė shumė tė butė.

 • Mbani njė dietė tė pasur me fruta perime.

 • Pėrdorni korse nė mėnyrė qė beli tė mos pėrkulet, pėr tė mos ngacmuar nervin.

 • Mjekėt kėshillojnė bėrjen e kompresave me ujė tė ftohtė ose akull tė kėmbės qė ju dhemb.


firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10775
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi