» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Mos Pini Ujė kur Nuk Jeni tė Etur

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Mos Pini Ujė kur Nuk Jeni tė Etur

Mesazh nga Dardania prej Sun 12 Apr 2015, 01:22

 Mungesa e ujit bėhet shkak pėr shumė shqetėsime dhe sėmundje. Edhe humbja e 2% e sasisė sė ujit nė organizėm, shfaq kufizime tė aftėsisė trupore dhe mendore. Por, edhe nėse pini ujė kur s’jeni tė etur, kjo mund tė ndikojė negativisht nė aftėsitė tuaja intelektuale. 

Kėto janė rezultatet deri tek tė cilat u arrit nė bazė tė njė studimi nė tė cilėn morėn pjesė 60 persona. Vullnetarėt janė lutur qė ta bėjnė njė test tė zakonshėm tė koordinimit kompjuterik dhe ėshtė dashur tė shtypin butonin e caktuar kur njė objekt i caktuar do tė paraqitej nė ekran. Nė kėtė mėnyrė matej shpejtėsia dhe vėmendja e koordinimit tė syrit dhe dorės.

Para fillimit vullnetarėt ėshtė dashur qė nė shkallė tė veēantė tė pėrcaktojnė se sa janė tė etur dhe secilit i ėshtė ofruar njė gotė ujė tė ftohėt. Njerėzit e etur tė cilėt aty pėr aty e pinė ujin e bėnė testin pėr 10 pėr qind mė mirė sesa ata qė nuk e bėnė atė. Sipas kėsaj, etja zvogėlon koncentrimi. Ajo qė mė tė vėrtetė ėshtė interesante ėshtė fakti se ata tė cilėt pinė ujin e nuk ishin tė etur kanė pasur reagime mė tė dobėta pėr 15 pėr qind.

Psikologu, Peter Rogers konsideron se arsyeja qėndron nė atė qė temperatura e ulėt e ujit ndoshta shtyn trupin qė resurset e veta t’i drejtojė kah baraspeshimi i asaj ftohtėsisė. Nėse pimė shumė ujė, ndoshta nuk do tė jemi nė situatė qė tė ngasim veturėn apo tė kryejmė detyra intelektuale.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10841
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi