» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pirja e Duhanit Pas Zgjimit rrit Rrezikun e Kancerit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pirja e Duhanit Pas Zgjimit rrit Rrezikun e Kancerit

Mesazh nga Dardania prej Sun 12 Apr 2015, 01:13

 
Duhanpirėsit tė cilėt janė tė prirur pėr tė pirė duhan menjėherė pasi zgjohen mund tė pėrballen me njė rrezik mė tė madh tė zhvillimit tė kancerit nė mushkėri, kokė dhe qafė se sa duhanpirėsit e tjerė. 

Joshua Muscat, njė nga hulumtuesit, tha se ai dhe kolegėt e tij kishin zbuluar se pirja e duhanit herėt nė mėngjes rrit rrezikun e kancerit. 

"Kėta duhanpirės kanė nivele tė larta tė nikotinės dhe toksina tė tjera tė duhanit nė trupin e tyre, dhe ata mund tė jenė mė tė varur nga duhanpirėsit e tjerė tė cilėt pėrmbahen nga pirja e duhanit pėr gjysmė ore ose mė shumė" tha Muscat.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10943
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi