» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Bretkosa Frigacake....

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Bretkosa Frigacake....

Mesazh nga Dardania prej Fri 10 Apr 2015, 13:08

Nje bretkose
Ne nje gjol po lahej
Pastaj doli ne diell
Ne bar qe te thahej.

Zhapiku i maskuar
Ndrequr e nderruar
Doli per ta frikesuar.

Shpejte,- thote bretkosa
Shpejte te telefoni,
Merrni policine
Le te vije furgoni!

Dhe i therret 19-es:
Alo,policia!
Hajdeni urgjent
Brenda te shtepia!

Beri c’beri turfulloi
Thirrjet dikush ia degjoi
Pastaj ne pellg perfundoi.
I tha peshk polici:
- Pse e thirre policine?
- Provova gatishmerine!

Polici i habitur shikon
Dhe e fut bretkosen ne furgon.
Ne kolltuk na hidhet “hop”!
- C’eshte ky polic me shkop?

Me te qeshur,me shaka
Per ata qe e bejne qimen tra
Nje fund te mire nuk ka.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10838
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi