» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Na ishte seē na ishte...

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Na ishte seē na ishte...

Mesazh nga Naki prej Wed 25 Mar 2015, 23:21

Njė ditė njė dhelpėr ra nė pus. U mundua sa u mundua por nuk doli dot. Pastaj vendosi tė presė, sepse nuk dinte si tė dalte. Njė cjap e kishte marrė etja, dhe erdhi tek pusi pėr tė pirė ujė. Aty pa dhelprėn brenda, dhe e pyeti: 
- O dhelpėr, a ėshtė uji i mirė?
Dhelpra filloi ta lavdojė e ta mburrė qartėsinė dhe kthjelltėsinė e ujit sa s'ka mė. Pastaj i tha, 
- Hajde mė mirė kėtu poshtė, se kėtu e shijon mė mirė. 
Cjapi zbriti poshtė, pasi e kishte marrė etja pa se nuk dilte dot nga pusi. 
- Si t'ja bėjmė tani? - tha cjapi. Si do tė dalim prej pusit? 
Dhelpra i tha:
- Mos u bėj merak. Kam menduar unė pėr tė dy. Shiko si do tė dalim...
Ēoji kėmbėt e para nė murin e pusit dhe afroji brirėt. Kur tė ngjitem unė lart mbi kurrizin tėnd, do tė tė tėrheq dhe do tė tė ndihmoj edhe ty. 
Cjapi pranoi. Dhelpra kėceu nė shpatullat e tij, qėndroi nė brirė, doli prej pusit dhe filloi tė largohet.
Cjapi i thirri: - O dhelpėr, po mua mė harrove? 
Cjapi e qortoi qė nuk e mbajti fjalėn e dhėnė. Dhelpra u kthye e i tha:
- I dashuri cjap, sikur tė kishe aq mend sa ke qime nė mjekėr, ti as qė do tė zbritje nė pus para se tė mendoje se s'do kishe pėr tė dalė.
Morali: Njerzit e menēur sė pari duhet ta mendojnė mbarimin e punėve, e mandej tė fillojnė e ti kryejnė ato.
Ezopi

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18727
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi