» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


IPHONE QE KENI NE XHEP ESHTE SPIUNI I PADUKSHEM!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

IPHONE QE KENI NE XHEP ESHTE SPIUNI I PADUKSHEM!

Mesazh nga Limi Selmani prej Mon 23 Mar 2015, 00:47

IPHONE QE KENI NE XHEP ESHTE SPIUNI I PADUKSHEM!
Ai ėshtė nė ndjekje tė ēdo veprimi tuaj. Duke regjistruar kohėn e saktė tė mbetur pėr punė, ku e keni blerė kafen tuaj dhe ku ju pėlqen tė bleni. Ai ėshtė iPhone qė rri nė xhepin tuaj.
Fshehur nė telefonat e Apple ėshtė njė funksion i cili regjistron ēdo udhėtim.
iPhones pastaj janė nė gjendje pėr tė analizuar tė dhėnat pėr tė kuptuar se ku jetoni dhe punoni, duke u bazuar nė vendimet mbi shpeshtėsinė dhe kohėn e udhėtimeve.
Funksioni, quajtur “Frequent Locations”, u prezantua nė heshtje pėr iPhone njė vit mė parė.
Por, qė aksesi nė programin ėshtė varrosur nėn pesė shtresa tė menusė settings, ku pak njerėz e dinė se ekziston.
Apple pretendon se tė dhėnat nuk dalin nga telefoni juaj pa lejen tuaj, dhe se ajo ėshtė projektuar vetėm pėr tė pėrmirėsuar shėrbimet e hartės.
Por profesor Noel Sharkey, njė nga ekspertėt kryesorė tė Britanisė nė informatikė, e ka pėrshkruar aftėsinė e Apple pėr tė gjetur njerėzit si tė ‘tmerrshme’.
“Kjo ėshtė shokuese”, tha ai. “Ēdo vend qė ju shkoni, ku ju bleni, ku ju po pini, ėshtė e regjistruar ēdo gjė. Kjo ėshtė ėndrra e njė avokati tė divorc-eve.

firma.................................................................................................................................................................................
Fatkeqesite tregojne kush jane shoke te vertete
avatar
Limi Selmani

Shteti : Kosovė
Postime : 51
Kyējet nė forum : 3123
Regjistruar mė : 18/03/2015
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: IPHONE QE KENI NE XHEP ESHTE SPIUNI I PADUKSHEM!

Mesazh nga lolita prej Mon 23 Mar 2015, 08:37

kuku pe dikan krejt ku shkoj 160969

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
lolita
VIP

Shteti : podujeve
Postime : 6766
Kyējet nė forum : 14989
Regjistruar mė : 16/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: IPHONE QE KENI NE XHEP ESHTE SPIUNI I PADUKSHEM!

Mesazh nga AC_Milano prej Mon 23 Mar 2015, 10:06

Nese ti vete lejon ne opcionin e setings. Ky opcion eshte ne perdorim vetem nese ti je dakord me leju. Kur nuk din ta shtjellojne dhe perdorin normal qe tregohen lokacionet nga google map...
avatar
AC_Milano

Postime : 64
Kyējet nė forum : 7767
Regjistruar mė : 22/12/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: IPHONE QE KENI NE XHEP ESHTE SPIUNI I PADUKSHEM!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi