» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Lepuri, Lakra, Qeni dhe Urithi

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Lepuri, Lakra, Qeni dhe Urithi

Mesazh nga Naki prej Thu 19 Mar 2015, 23:14

Nė njė kopsht tė shtėpisė, njė bujk kishte mbjellur shumė lakra. Lepuri, qė e kishte pėrcjellur mbjellėn dhe rritėn e lakrave, nuk kishte pasur mundėsi tė hante asnjė lakėr, nga se bujku e ruante vazhdimisht kopshtin e tij. Deri sa bujku i ruante lakrat nga grabitqarėt dhe hajdutėt mbi tonė, urithi kishte bėrė shumė vrima nėpėr kopsht dhe ua kishte dėmtuar rrėnjėt e lakrave, tė cilat kishin filluar tė kalbeshin. Njė ditė, bujku ishte zemruar nė urithin tė cilin e kishte ruajtur nė kopsht. Pasi e kishte pėrcjellur me kujdes lėvizjen e tij nėn dhe, e kishte goditur nė kokė. Nga ajo ditė, bujku ndihej i qetė dhe rojėn e lakrave tė tija e kishte ndėrprerė. Mungesėn e bujkut, e kishte hetuar lepuri, i cili e kishte vėzhguar vazhdimisht. Kėtė mungesė tė rojės sė kopshtit, e shfrytėzoi lepuri i cili e vodhi lakrėn mė tė madhe qė gjendej aty. Lakra ishte e madhe dhe kjo i kishte sjellur vėshtėrsi lepurushit pėr ta bartur deri nė strofullėn e vetė. Ai e tėrhoqi deri nė skajin e arės, duke e rrotulluar lakrėn herė andej e herė kėndej. Dikur, ishte lodhur dhe lakra i kishte shpėtuar nga kėmbėt e tija. Aj ishte rrotulluar teposhtė kopshtit dhe e kishte goditur nė kokė qenin i cili po flinte nė skaj tė kopshtit. Qeni ishte zgjuar trembėshėm dhe po sa e kishte ngritur kokėn, nė skajin e kopshtit e kishte parė lepurin i cili ia kishte marrė ikės. Qeni i zemruar, ishte vėnė nė vrap prapa lepurit tė lodhur, tė cilin pas njė vrapi tė gjatė e kishte nxėnė dhe e kishte shqyer me dhėmbėt e tij tė mprehtė. Kėshtu, nga ajo ditė, mė askush nuk ia kishte vjedhur lakrat e bujkut nė arė.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18616
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi