» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Driloni dhe Miu

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Driloni dhe Miu

Mesazh nga Naki prej Thu 19 Mar 2015, 23:11

Miu qė e dinte se ēdo mėngjes, atypari kalonte Driloni i cili shkonte nė shkollė, njė ditė ishte shtrirė pėrpara derės dhe shtirej si i vdekur. Tek po kalonte aty pranė derės, Driloni u habitė kur e pa miun e shtrirė, pėr njė qastė u ndalė dhe po e shikonte miun e shtrirė, tek o i lėvizte kėmbėt herė pas here.
Ē'bėn aty?, e pyeti miun Ai.
Vdiqa urie tha miu, qė po e njihte urtinė e Drilonit.
Drilonit i erdhi keq, dhe u kthye nė kuzhinė, ku mori ca bukė djathė nga dhe ia solli miut. Miu po sa e mori bukėn e djathin, iku drejtė strofullės sė tij, pa u falemėnderuar fare. Ndėrsa Driloni drejtė shkollės.
Kur u kthye nga puna, mamaja e Drilonit, e gjeti tė thyer enėn e qelqtė ku e ruante djathin. Ajo e zemrua shumė, edhe mė shumė kur e gjeti tėrė bukėn tė grisur e tė shpėrndarė copa copa, nėpėr shtėpi. Si ka mundėsi, - thoshte me vete qė Driloni ta ketė bėrė njė veprim tė tillė.
Kur u kthye nga shkolla, Driloni sillej i gėzuar si gjithmonė me mamanė. Ndėrsa mamaja e priti me zemrim, duke menduar se tė gjitha dėmet i kishte bėrė Driloni.
Nga ky zemrim i mamasė, Driloni u gjend i habitur. Por kur ajo i tregoi se si e kishte gjetur shtėpinė, tė mbushur me copa buke, e enėn e thyer tė djathit, atij iu kujtua se tė gjitha kėto tė zeza ja kishte bėrė miu. Pasi i tregoi mamasė tė gjithė ndodhinė, mamaja u qetėsua dhe nga ai qastė vendosėn tė sillnin njė mace nė shtėpi. Tė nesėrmen, miun grabitqar, e kishin parė nė gojėn e maces laroshe. Nga ajo ditė, kurrė nuk ndodhi dėm nė shtėpi.
2000, Malėsi e Vėrrinit

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18616
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi