» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


10 LIBRAT MĖ TĖ SHTRENJTĖ NĖ BOTĖ

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

10 LIBRAT MĖ TĖ SHTRENJTĖ NĖ BOTĖ

Mesazh nga labinoti prej Thu 19 Mar 2015, 18:45

Nė njė ankand pėr shitjen e librave, biznesmenėt, koleksionistėt dhe njerėz tė tjerė kanė harxhuar me miliona euro pėr tė blerė libra.
Forbes ka nxjerrė kėshtu listėn e 10 librave mė tė shtrenjtė ndonjėherė. Nė vendin e parė ėshtė libri origjinal i shkruar me dorė qė quhet Codex Leicester nga Leonardo Da Vinēi. Kėtė libėr e kishte blerė nė vitin 1994 pėr 48.4 milionė.
Nė vendin e dytė pėr kah “vlera” ėshtė libri The Gospels of Henry the Lion of St. Benedict i cili gjendet nė “raftin” e shtetit gjerman dhe ka vlerėn 28 milionė dollar. Magna Karta ėshtė njė libėr i mbetur nga shekulli i 12-tė. Atė e ka blerė David Rubenstein pėr 24.5 milionė dollarė. St. Cutbhert Gospel qėndron ne vendin e katėrt dhe ėshtė libėr i mbetur nga shekulli i shtatė.
Ka vlerėn e 15.1 milionė dollarėve. Nė vendin e pestė ėshtė libri i Bay Psalm Book me vlerėn 14.5 milionė dollarė. The Rothschild Prayerbook nė vendin 6 me 13.9 milionė. Nė vendin e shtatė Birds of America John James Audubon me 12.6 milionė.
Nė vendin e tetė The Canterbury Tales me 11.1 milionė. Me vlerėn e 10.2 milionė dollarėve nė vendin e nėntė ėshtė Copy of the Constitution, Bill of Rights dhe nė vendin e dhjetė ėshtė libri i William Shakespeare Comedies, Histories, & Tragedies (1623) me vlerėn 8.2 milionė dollarė
avatar
labinoti
Ndihmės

Shteti : Kosova
Postime : 68
Kyējet nė forum : 10245
Regjistruar mė : 27/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi