» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Histori dashurie ;/

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Histori dashurie ;/

Mesazh nga Limi Selmani prej Wed 18 Mar 2015, 12:15

Ishin dy t dashurun , qe njoni tjetrin e dojshin shum
Pa njoni tjetrin me jetu smun
E per njoni tjetrin shum Vunė
Ni dit qe se priten 
Familja vajzes kerkun
Qe vajzen ta fejonin 
Me nje tjeter burr
Vajza asesi sspranoi
Se zemra se lejoi
Te dojė dike tjeter ajo nuk deshiroi
Ajo e kishe nje qe e donte
Po kete askujt sia thonte 
Vajza u semur nga merzia e tepert 
Mendoi vetvrasjen qe ta bej nje weper
Ose ti tregonte te dashurit 
Qe i gjeten tjeter
Nk kishte zgjidhje 
Me aske smund t fliste
Vtm se e genjeu te dashurin
I tha se larg do t ikte
I dashuri s hoqi dore 
Spranoi kurrsesi 
Tha e do teper
Dhe do te jet e tij
Ai e kuptoi 
Se per tjeter deshen ta fejuan
Por familja e kti djalit per vajzen te ajo shkuan
Para prindve tsaj doren ja kerkuan
Por prindrit u habiten 
Se asgje nga kjo sditen
Se dinin se vajza e tyre ishte e dashuruar
Dhe asgje atyre su kishte treguar
Tash per djalin tjeter sdinin se qte thonin
Sdonin as ate ,qe ata ta lendonin
U bė nje marrweshje 
Qe kjo pun tmarr fund
O te japin para per vajzen 
O tmos.e shohin me at kurr 
Ose 50000 mij lira ,qe ta keni per nuse
Ose vajzen ton sdo ta shihni dot me fustan t bardh e lul tkuqe
Djali u trondit 
Para kesaj shume
Ku ti gjenin parat 
Qe ta merrnin vajzen nuse
Kerkonte i gjori nqdo kend e nqdo wend
Ti gjente parat per dashurin e vet
Po paprit nje dit babi i vajzes i tha
Marrweshja perfundoi se borxhi su la
Vajza jone per tjeter do t martohet
Per djalin e juj kurr sdo t hijeshohet
Vajza qante pa ndal 
Se priste ket fat
E donte aq shum 
Atij zemren ja kishte fal
Edhe per djalin ashtu , 
Gjithqka mbaroi
Kur nje dit kalonte rrugen 
Nje aksident ndodhi
Ky si i qmendur qe ngaste veturen ne shpejtsi
Ra pre e nje aksidenti shpirti tij u preh nqetsi
Para vorrit te tij vajza aty ndodhej
I thoshte" i dashuri im nuk duhej te dorzoheh ,ai me premtoi se do tme marr per nuse me fustan te bardh e ndor me lule tkuqe , i menduam kto qaste po sna lan ti perjetonim, per bijen e tyre para ata kerkonin, deshen te me shesin per nje djal te ri, i cili me dashuronte dhe e doja pa kufi, sdoja te martohesha un per nje tjeter , fati jone u shkrua bashk dhe kjo do t ishte veper , po ja qe na ndan sot jemi larg , un ketu ntok vuaj e ti je ne parajs, sa do t doja te vija tash aty tek ti, te them se te dua te dua pa kufi, te them se je i vetmi qe kam dashuruar , dhe trupi im tjeter per ta prekur ska per te lejuar, se jam lindur per ty dhe je lindur per mua, por fati yn bashk keshtu nuk u shkrua , ata e shkruajten vete fatin tone , deshen te na ndan neve pergjithmon, por jo sdo t arrijn se un teper te dua ,i dashur te lutem me merr edhe mua Sad , se jetes pa ty i humbet kuptimi ,se shpejti do te jem tek ti ne at bot amshimi! ! !
avatar
Limi Selmani

Shteti : Kosovė
Postime : 51
Kyējet nė forum : 3054
Regjistruar mė : 18/03/2015
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Histori dashurie ;/

Mesazh nga Katilja prej Fri 01 Apr 2016, 12:53


firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6565
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi