» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Eklips total tė premten nė Ballkan

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Eklips total tė premten nė Ballkan

Mesazh nga Naki prej Mon 16 Mar 2015, 10:20

Tė premten e ardhshme mė 20 mars do tė jetė njė eklips total i Diellit, i cili pritet tė shikohet lehtėsisht edhe nė Shqipėri.
Do tė ketė njė eklips total tė diellit, qė do tė nisė qė nė orėt e para tė mėngjesit.
Nė Tiranė eklipsi pritet tė shihet nė orėn 09:35. Maksimumi i eklipsit do tė arrijė nė 10:42 dhe gjithēka do tė kthehet nė normalitet nė orėn 11:52. Gjithēka do tė zgjasė 2 orė e 17 minuta.
Siē shihet edhe nga harta mė poshtė, Hėna do tė mbulojė plotėsisht diellin nė disa vende tė veriut tė Evropės.eklipsi
Nė Shqipėri, pritet qė tė shikohet mbulimi mbi 90% i Diellit.
Eklipsi i radhės nė tė tilla nivele parashikohet nė vitin 2026 dhe errėsira totale do tė jetė nė Islandė.
Mė 9 Shkurt 1986, botėn e pėrshkoi kometa Halley. Autori i kėtyre radhėve kujton kur nė ato minuta, prag mesdite, nė Shqipėri qielli u errėsua. Kjo vazhdoi pėr tė paktėn 15-20 minuta dhe kurrė mė parė nuk ishte parė.
Kometa Halley pritet tė rishfaqet nė Tokė, nė vitin 2061. - See more at:
/indeksionline/

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18616
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi