» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


DUHANPIRĖSIT, MĖ SHUMĖ PEMĖ DHE PERIME

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

DUHANPIRĖSIT, MĖ SHUMĖ PEMĖ DHE PERIME

Mesazh nga labinoti prej Sun 15 Mar 2015, 01:22

Studimet e reja kanė treguar se konsum-imi i shpeshtė i pemėve, perimeve dhe ēajit ul rrezikun e prekjes nga karcinoma e mushkėrive tek duhanpirėsit, por jo edhe tek jo duhanpirėsit.
Kėto rezultatet janė nxjerrė nga studimet gjatė tė cilave shkencėtarėt kanė krahasuar shprehitė e ushqimit tė 558 personave tė sėmurė me karcinomė tė mushkėrisė dhe 837 persona tė paprekur nga kjo sėmundje. Mendohet se disa substanca tė quajtura fiavonoide, tė cilėt janė me shumicė nė pėrbėrjen pemėve, perimeve dhe ēajit, kanė shfaqur efektin mbrojtės.
avatar
labinoti
Ndihmės

Shteti : Kosova
Postime : 68
Kyējet nė forum : 10302
Regjistruar mė : 27/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi