» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


15+6 = 17 e humb gruan !?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

15+6 = 17 e humb gruan !?

Mesazh nga Naki prej Fri 13 Mar 2015, 17:29

Raportet nga India thonė se njė nuse ėshtė larguar nga ceremonia e martesės pasi dhėndri nuk ka arritur tė zgjidhė njė problem tė thjeshtė matematikor.
Ngjarja ka ndodhur nė fshatin Rasolabad tė shtetit Utar Pradesh.
Nusja me emrin Lovely ka pyetur dhėndrin se sa bėjnė 15 plus 6.
Kur dhėndri Ram Baran ėshtė pėrgjigjur 17, nė vend se 21, nusja ka anuluar martesėn.
Babai i saj, Mohar Singh, ka thėnė se “familja e dhėndrit nuk ka treguar pėr arsimin e tij tė dobėt”.
Mėsohet se familjet kanė kthyer tė gjitha dhuratat qė kanė shkėmbyer para martesės.
Shumė martesa nė Indi aranzhohen nga familjet dhe ēiftet rrallė takojnė njėri-tjetrin para dasmės.(Rel)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18610
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 15+6 = 17 e humb gruan !?

Mesazh nga epanjohura prej Fri 13 Mar 2015, 17:34

Cka eshte mire me ju jap nje detyre paaak me te veshtir disa ,,magjistrave''tan, kishin mbet pa u martua gadi gjysma.... ....
I shkreti ndoshta nga hutimi nuk ka dite pergjigjen se tek ne edhe te pa shkollet e dijn matematiken mire Very Happy

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5156
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 15+6 = 17 e humb gruan !?

Mesazh nga AC_Milano prej Fri 13 Mar 2015, 17:54

Hahahaha nuk i paska ba edhe pyetje qaq te leht jo  Very Happy
avatar
AC_Milano

Postime : 64
Kyējet nė forum : 7755
Regjistruar mė : 22/12/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 15+6 = 17 e humb gruan !?

Mesazh nga labinoti prej Sun 15 Mar 2015, 00:53

Perpara gjyshrit tone skan pas asnje dite shkoll por keto gjona i kan ditur me mire se disa sot. Ka shume tregime te ngjajshme edhe tek ne ne disa zona rurale e fshatra malore por ket 15+6 se kam degju se ka ndodhe te ne  Smile
avatar
labinoti
Ndihmės

Shteti : Kosova
Postime : 68
Kyējet nė forum : 10308
Regjistruar mė : 27/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 15+6 = 17 e humb gruan !?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi