» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

18 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 18 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Samsung pėrballet me njė porosi rekord tė Galaxy S6 prej 20 milion njėsish

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Samsung pėrballet me njė porosi rekord tė Galaxy S6 prej 20 milion njėsish

Mesazh nga Naki prej Wed 11 Mar 2015, 13:16Mund tė duket ēmenduri. Por mundet tė jetė njė sinjal se Samsung ka vepruar mirė me Galaxy S6. Sipas njė raporti tė fundit, informacionet po qarkullojnė tregojnė se Samsung ėshtė ballafaquar me 20 milion njėsi tė porositura tė Galaxy S6 dhe S6 Edge akoma pa dalė nė treg.
Sipas Korea Times, ky ėshtė njė record i pashoq arritur nga njė kompani smartfonėsh pėrpara nxjerrjes nė shitje tė njė produkti. Porositė llogaritet tė jenė 15 milion Galaxy S6 dhe 5 milion S6 Edge. Kėto porosi janė nga distributorėt dhe operatorėt e telekomunikacionit jo porositė nga konsumatorėt.
 
Galaxy S6 fuqizohet nga njė proēesor i vetė kompanisė Samsung, tetė bėrthamėshi Exynous sė bashku me 3GB RAM. Smartfoni ka njė ekran 5.1 inē Quad HD Super AMOLED, njė kamėr 16 Megapixel tė pasme dhe bateri 2550 mAh.
Me kėtė smartfon, Samsung po pėrpiqet tė ndryshojė fatin e kompanisė me modelet e shkuara ku u pėrball edhe me humbje tė tregut. Samsung po bėn hapa pėrpara drejt cilėsisė sė ndėrtimit tė smartfonėve tė saj, njė rrugė qė konkurrentėt si HTC dhe LG kanė kohė qė po e ndjekin.
Galaxy S6 pėrbėn ndryshimin mė radikal nė dizajn dhe cilėsi ndėrtimi implementuar nga Samsung krahasuar me paraardhėsin. Samsung eleminoi baterinė e zėvendėueshme dhe mbėshtetjen pėr kartat microSD.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18727
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Samsung pėrballet me njė porosi rekord tė Galaxy S6 prej 20 milion njėsish

Mesazh nga Naki prej Wed 11 Mar 2015, 13:18

Ekrani i Samsung Galaxy S6 ėshtė cilėsuar si ekrani i telkefonit m tė mirė nė botė.
Sipas njė studimi tė bėrė nga “DisplayMate” ka rezultuar se ekrani me rezolucion 2560 x 1440 ėshtė mė i mirė se ai i Galaxy Note 4 qė deri tani cilėsohej si telefoni me ekranin mė tė mirė nė botė.
Thuhet se pajisja do tė ketė rezolucion mė tė lartė, mė shumė pikselė pėr inē, pėrpikėri absolute tė ngjyrave dhe ėshtė mė lehtė i lexueshėm nė krahasim me cilindo telefon tjetėr nė treg

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18727
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Samsung pėrballet me njė porosi rekord tė Galaxy S6 prej 20 milion njėsish

Mesazh nga AC_Milano prej Fri 13 Mar 2015, 17:56

Galaxy Xcover 3 ėshtė telefoni samsung i cili ėshtė mė rezistent se tė tjerėt.
Ai pėrmban ekran 4.5 inē me rezolucion WVGA dhe fuqizohet nga njė procesor me katėr bėrthama me shpejtėsi 1.2GHz.
Ndėr karakteristikat e tjera tė kėtij telefoni mund tė pėrmendim ė 1.5GB RAM, 8GB hapėsirė tė brendshme, qė mund tė zgjerohet nėpėrmjet kartės microSD, kamerė tė pasme 5 megapikselė e aftė pėr tė regjistruar foto edhe nėn ujė, kamerė ballore 2 megapikselė dhe bateri me kapacitet 2,200 mAh.
Samsung Galaxy Xcover 3 ka edhe sensorė GPS dhe ofron lidhjen LTE.
Telefoni ka marrė certifikimin MIL-STD-810G qė siguron pėr njė mbrojtje mė speciale ndaj kripės, pluhurit, lagėshtisė, shiut, vibrimeve, rrezatimit solar, transportit dhe shokut termik.
Ai ka marrė gjithashtu certifikimin IP67, qė do tė thotė se mund tė rezistojė nė njė thellėsi uji prej 1 metrash pėr 30 minuta./albeu/
avatar
AC_Milano

Postime : 64
Kyējet nė forum : 7872
Regjistruar mė : 22/12/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Samsung pėrballet me njė porosi rekord tė Galaxy S6 prej 20 milion njėsish

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi