» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Maska ideale kundėr zbokthit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Maska ideale kundėr zbokthit

Mesazh nga Naki prej Sun 08 Mar 2015, 23:32

Zbokthi ėshtė njė shqetėsim qė shfaqet pėr shkak tė ndryshimeve tė shumta qė mund tė ndodhin herė pas here nga pėrdorimi i produkteve kozmetikė qė ne mund tė aplikojmė.
Nesė doni qė tė shpėtoni nga ky problem atėherė zgjidhja e duhur ėshtė qė ju tė pėrdorni njė maskė natyrale me kėto pėrbėrės si; 1 kokėrr dardhė e freskėt, 1 filxhan ujė dhe 1 filxhan uthull molle.
Pėr pėrgatitjen e kėsaj maske nė fillim marrim dardhėn, ujin dhe uthullėn e mollės i hedhim nė mikser derisa tė bėhet masė e njėtrajtshme. Maskėn mė pas e aplikojmė nga rrėnjėt e flokėve deri nė gjysmėn e gjatėsisė sė tyre. E lėmė tė veprojė dy-tre minuta dhe flokėt i lajmė si zakonisht.
Kjo ėhtė njė maskė e cila kėshillohet qė tė bėhet dy herė nė javė.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18619
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Maska ideale kundėr zbokthit

Mesazh nga veronika prej Mon 09 Mar 2015, 08:16

Ua sa shenim i mire...
avatar
veronika
Forum Designer

Shteti : Ferizaj
Postime : 121
Kyējet nė forum : 10357
Regjistruar mė : 28/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi