» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pse i urrejnė vampirėt hudhrat !?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pse i urrejnė vampirėt hudhrat !?

Mesazh nga Albanian_Girl prej Sat 07 Mar 2015, 00:33

Vampirėt nė tė kaluarėn kanė qėnė individ normal si e gjithė pjesa tjetėr e popullėsisė. Kėtė e vėrteton studimi i profesorit te kimisė ne Universistenin e Kalifornisė Prf. Wayne Tikkanen. Me evolimin e viteve vampirėt kanė pėsuar ndryshime tė dukshme gjenetike nė mishin e dhėmbėve. Si pasojė deshira e tyrė ėshtė tė dalin vetėm nė muzg.
Pacientėt te cilėsuar si Vampirė nuk mund tė hanė hudhra pasi ato rrisin toksinat nė gjak dhe pėrkeqėson simptomat e sėmundjes. Hudhra po ashtu ėshtė dhe kundra pickimit tė mushkonjave pasi dhe ato janė tė ndjeshme ndaj rritjes se toksinave nė gjak dhe helmimin e tyre. Kėshtu hudhra ėshtė njė ilaē mjaft efikas dhe bio shume i pėrshtatshėm kunder pickimit tė mushkonjave.
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11453
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse i urrejnė vampirėt hudhrat !?

Mesazh nga veronika prej Sat 07 Mar 2015, 12:08

Faleminderit na paske shpetuar me kete postim se mushkonjat mua gjate veres ma shpifin Very Happy
avatar
veronika
Forum Designer

Shteti : Ferizaj
Postime : 121
Kyējet nė forum : 10453
Regjistruar mė : 28/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse i urrejnė vampirėt hudhrat !?

Mesazh nga Albanian_Girl prej Sat 07 Mar 2015, 18:46

veronika shkruajti:Faleminderit na paske shpetuar me kete postim se mushkonjat mua gjate veres ma shpifin Very Happy
Cool Cool Cool Cool
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11453
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse i urrejnė vampirėt hudhrat !?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi