» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Rrėfimi i bashkėluftėtarit tė Adem Jasharit: Komandanti Legjendar u la vetėm nė betej

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Rrėfimi i bashkėluftėtarit tė Adem Jasharit: Komandanti Legjendar u la vetėm nė betej

Mesazh nga Ylli-1 prej Thu 05 Mar 2015, 10:23

Bota Sot | 04.03.2015 23:56Nisin manifestimet pėr Epopenė e UĒK’sė qė fillon mė 5 mars me ceremoninė ushtarake tė FSK’sė nė Kazermėn ‘Adem Jashari’ nė Prishtinė dhe pėrfundon mė 7 mars nė natėn e zjarreve nė Prekaz. Por si ishte Prekazi para 17 vjetėsh, njė natė para se tė ndodhte sulmi.
Ndiqeni rrėfimin e njėrit prej atyre qė ishte mė afėr familjes Jashari. Bilall Jashari, bashkėluftėtar i Adem Jasharit rrėfen pėr natėn e 4 marsit 1998.

Kur nisėn luftimet e ashpra Bilalli tha se Komandanti legjendar dhe lagjja e tij u lanė vetė nė betejėn tre ditėshe.

Ai nuk dėshiron t’i komentoj as fjalėt qė i ka pėrmendur Komandanti nė ditėt e luftės.

Ai ėshtė i bindur se sikur tė kishin ndihmė rezistenca do tė zgjaste mė shumė se tre ditė.


Koment: Eshte shume e dhembshme sot kur e kujton sakrificen e komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes se tij. te mbetur pa perkrahjen e atyre qe ishin te thirrur te luftonin krah per krah tij dhe jo te benin sehir dhe sot te rrahin gjoks se ishin ne lufte...kur nuk luftuan atehere kur komandantit iu dashten me se shumti...
avatar
Ylli-1

Shteti : Kosove - Ferizaj
Postime : 156
Kyējet nė forum : 10484
Regjistruar mė : 26/08/2008
Profesioni : Inxhiner i Ekonomizuar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi