» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sekretet e "The Beast" makinės me tė cilė udhėton Obama !

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Sekretet e "The Beast" makinės me tė cilė udhėton Obama !

Mesazh nga Albanian_Girl prej Mon 23 Feb 2015, 22:24

Asnjė makinė tjetėr nuk ėshtė kaq e blinduar sa limuzina e Presiodentit amerikan Barack Obama.
E pagėzuar me emrin “Bisha”, pėr pėrmasat e saj, “Cadillac One” presidenciale ėshtė njė makinė e blinduar me sisteme mbrojtjeje dhe komunikimi nga mė tė sofistikuarat. Mbulesa e trashė prej 10 centimetrash e prodhuar nga njė ēelik i veēantė, alumin, titan dhe qeramikė pėr mbrojtje nga ēdo sulm vdekjeprurės. Kjo nuk ėshtė vetėm njė, por njė duzinė me Cadillac-ė pėr shkak tė elementėve. Ėshtė konsideruar si njė fortesė e padepėrtueshme nga plumbat, bombat, e aftė tu rezitojė shpėrthimeve tė vogla dhe mesatare, transmeton lapsi.al. Ka njė sistem ventilimi qė pėrjashton ēdo agjent tė jashtėm. Me anė tė njė cilindri oksigjeni nė bagazh, krijohet njė mikroklimė e aftė tė shmangė sulmet me, gaz helmues. Mund tė hapet vetėm njė dritare. Ajo e shoferit, por vetėm pak centimetra. Njė informator konfindencial tha pėr “Autoėeek” se motori ėshtė V8 me benzinė. Dyert janė tė rėnda dhe tė blinduara si njė kullė e njė avioni Boeing 757.
Nė bagazh mbahen armė shtesė dhe njė kit mjekėsor me qese gjaku tė tipit tė Presidentit. Njėlloj si avioni presidencial “Air Force One”, “Bisha” ėshtė vazhdimisht nė lidhje me njė furgon tė posaēėm qė e ndjek nga pas dhe qė ia dėrgon sinjalet njė sateliti ushtarak. Nė pjesėn e pasme tė rehatshme, ėshtė pothuajse si njė zyrė pėr kreun e Shtėpisė sė Bardhė. Ka gjithmonė njė celular qė ka njė linjė tė sigurt dhe gjithmonė i lidhur me qendrat operative tė Shtėpisė sė Bardhė dhe Pentagonit. Pėr tė drejtuar kėtė makinė ėshtė e nevojshme marrja pjesė nė njė kurs 1-javor nė njė degė tė veēantė nė akademinė e Shėrbimit Sekret nė BELTSVILLE, Maryland ku agjentėt ushtrojnė manovrat dhe pėrmirėsojnė ngarjen me sa mė saktėsi./lapsi.al/ 
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11354
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi