» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Insekti mė vdekjeprurės nė botė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Insekti mė vdekjeprurės nė botė

Mesazh nga Albanian_Girl prej Mon 23 Feb 2015, 22:12

E dini se cila ėshtė kafsha mė vdekjeprurėse nė botė? Mė saktė, insekti mė vdekjeprurės?
Nė njė listė tė botuar nė njė nga revistat pėr kafshė janė pėrzgjedhur dhjetė kafshėt me shkallėn mė tė lartė tė vdekshmėrisė te njerėzit dhe vendin e parė e ka zėnė mushkonja.
Mos u ēudisni qė kjo mushkonjė e vogėl ka lėnė pas nė kėtė renditje edhe kafshė tė tjera si kobra aziatike, krokodili etj. Nė pamje tė parė nuk tė thotė asgjė, por njė pickim i mushkonjave mbart baktere dhe parazitė, si malaria, e cila shkakton rreth 2 milionė vdekje nė vit.
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11471
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi