» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Fri 17 Feb 2017, 10:34 nga Dardania

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154063 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3376)
 
Adisa (3282)
 


Karrocat e supermarketeve

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Karrocat e supermarketeve

Mesazh nga Naki prej Wed 18 Feb 2015, 11:21

Karrocat e supermarketeve janė ndėr objektet mė tė pista qė ne kemi kontakt me to.
Sipas njė studimi shkencor i Universitetit tė Arizonės, nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, nė njė testim qė bėri me 85 ekzemplarė dhe rezultatet ishin shokuese.
Nga studimi rezultoi se 72% e karrocave rezultuan pozitive pėr bakteret e ndodhura nė fekale, ndėrsa gjysma e tyre kishte edhe E.coli, njė prej bakterėve mė agresivė tė njohur.
Rezultatet tregojnė se karroca e supermarketeve ėshtė dhe mė e pistė se sa tualetet publike, pasi askush nuk kujdeset qė ti disifektojė.
Studiuesit kėshillojnė qė konsumatorėt tė kujdesen dhe tė shmangin prekjen e drejtėpėrdrejtė tė ushqimeve tė zbuluara me pjesėt e karrocės.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 17926
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Karrocat e supermarketeve

Mesazh nga epanjohura prej Wed 18 Feb 2015, 11:25

Veq mos me ble ne supermarkete kurgje.. fest

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 4472
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Karrocat e supermarketeve

Mesazh nga Naki prej Wed 18 Feb 2015, 11:33

Kjo ėshtė e vertetė nuk do koment sa duar e sa njerez e perdorin Brenda ditės dhe kur mbyllen supermarketet I keni verejtur I palojne jashte dhe aty me dhjetra qen, maca ferkohen per to pastaj te nesermen vjen klienti e kap dhe direct ne market aty vendos gjera ushqimore... a nuk eshte keshtu?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 17926
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Karrocat e supermarketeve

Mesazh nga epanjohura prej Wed 18 Feb 2015, 11:52

Kjo eshte shum e vertet....Ka edhe nje dukuri tjeter edhe me e keqe....Furrtaret qe sjellin buken neper shitore,nese e gjejn te mbyllur buka shprazet para dere dhe ndoshta qendron nje ore deri sa shitesit t'i del gjumi per t'a hapur...Pra gra te gatuajm ne shtepi,eshte me e arsyeshme... Smile ..
Ps.Ku ku kan me m'sha kunatat Very Happy

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 4472
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Karrocat e supermarketeve

Mesazh nga Ylli-1 prej Wed 18 Feb 2015, 13:24

Eshte e vertete qe nuk dezinfektohen, nuk kujdesen as ti rregulloje. Fatmireisht shumica e produkteve ose jane te paketuara, ose vijne ne qese najlloni.
avatar
Ylli-1

Shteti : Kosove - Ferizaj
Postime : 156
Kyējet nė forum : 9686
Regjistruar mė : 26/08/2008
Profesioni : Inxhiner i Ekonomizuar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Karrocat e supermarketeve

Mesazh nga veronika prej Wed 18 Feb 2015, 17:54

Kjo nuk me ka vajt ndermend dhe logjikuar mire e mire eshte shume e vertete bobobo tash e tutje une me qese neper market  Very Happy
avatar
veronika
Forum Designer

Shteti : Ferizaj
Postime : 121
Kyējet nė forum : 9664
Regjistruar mė : 28/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Karrocat e supermarketeve

Mesazh nga Ylli-1 prej Thu 19 Feb 2015, 08:17

Sikur qe jane karrocat, njesoj eshte edhe me dyert...pse mos valle i dezinfekton njeri?! Shyqyr qe po hapen me senzor e s'ka nevoje me i prek me duar se mos zot me keq!
avatar
Ylli-1

Shteti : Kosove - Ferizaj
Postime : 156
Kyējet nė forum : 9686
Regjistruar mė : 26/08/2008
Profesioni : Inxhiner i Ekonomizuar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Karrocat e supermarketeve

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi