» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


KISHTE VJEDHUR 1 PICĖ PĖR DJALIN, E PAGUAN PAS 13 VITESH

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

KISHTE VJEDHUR 1 PICĖ PĖR DJALIN, E PAGUAN PAS 13 VITESH

Mesazh nga veronika prej Tue 10 Feb 2015, 19:37


Varfėria e kishte shtyrė tė vidhte njė picė pėr tė ushqyer djalin e tij tė vogėl dhe tashmė, 13 vite mė pas, ky klient i veēantė kishte vendosur ta paguante atė, madje me interes.
Ngjarja ka ndodhur nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Pronari i picerisė kishte marrė njė letėr anonime nga klienti, i cili i kėrkonte atij falje duke e njoftuar se do tė paguante picėn.
Pica e vjedhur kushtonte 20 dollarė dhe sė bashku me 8% interesa pėr 13 vite vlera e saj shkon 54.39 dollarė, njė shumė kjo qė ai e ka paguar tashmė nėpėrmjet bankės sė tij.
Pronari i picerisė vendosi ta publikojė letrėn nė rrjetin social “Redit”, por shumė shpejt ajo u bė lajm pėr mediat.
“Nė vitin 2002 bėra njė kontroll nė dyqanin tuaj. Po kaloja njė periudhė tė vėshtirė financiare, isha pa para dhe nė shtėpi kisha njė fėmijė tė uritur”, shkruhet nė letrėn drejtuar picerisė, e shkruar nga klienti, tashmė biznesmen dhe pronar i njė kompanie tė madhe nė Amerikė.
Ai tha se ka tentuar vite mė parė ta bėjė kėtė, por i vinte turp dhe nuk merrte guximin.
Pronari i picerisė ka thėnė se e ka falur kėtė klient kaq tė veēantė nė njė kohė kur vlerat dhe humaniteti njerėzor janė mbytur nga egoizmi.
avatar
veronika
Forum Designer

Shteti : Ferizaj
Postime : 121
Kyējet nė forum : 10342
Regjistruar mė : 28/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: KISHTE VJEDHUR 1 PICĖ PĖR DJALIN, E PAGUAN PAS 13 VITESH

Mesazh nga Ylli-1 prej Wed 11 Feb 2015, 07:21

Ndoshta ky qenka buze vdekjes dhe nuk desheron te shkoj ne ate bote me borgje...kjo sa per shaka, por ne te vertete me pelqen shume si gjest, se pari qe e ka pranuar vjedhjen dhe se dyti qe eshte rrefyer dhe ka paguar borgjin...po te kishte qene ne Kosovem qeveria do te ia kishte fal kete borgj....
avatar
Ylli-1

Shteti : Kosove - Ferizaj
Postime : 156
Kyējet nė forum : 10364
Regjistruar mė : 26/08/2008
Profesioni : Inxhiner i Ekonomizuar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: KISHTE VJEDHUR 1 PICĖ PĖR DJALIN, E PAGUAN PAS 13 VITESH

Mesazh nga Naki prej Thu 12 Feb 2015, 13:34

Per mua kjo eshte vlere humaniteti.
Verejtje shkruajti:Veronika: ne postimin tuaj fotografit jane te ndaluara ngase jan shkelur te drejtat e copy right heren tjeter kur vendos nje postim ceke burimin dhe nese do foton atehere kaloje perms uploaderit te forumit jo direct.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18604
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: KISHTE VJEDHUR 1 PICĖ PĖR DJALIN, E PAGUAN PAS 13 VITESH

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi