» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

NEW YORK TIMES: SHQIPTARĖT, RACA MĖ E BUKUR NĖ EVROPĖ

Mesazh nga Naki prej Mon 02 Feb 2015, 19:39

“Shqiptarėt janė raca mė e bukur nė Evropė”. Ky ėshtė konkluzioni i njė shkrimi nė New York Times, publikuar mė 21 maj tė vitit 1911, qė sillet tashmė sėrish nė vėmendje.
“Fizikisht shqiptarėt janė raca mė e bukur nė Evropė. Gratė shqiptare janė shumė tė bukura, me flokė tė errėta dhe nganjėherė sytė e tyre janė gri. Ecja e tyre ėshtė njė kėnaqėsi pėr t’u parė, e kėshtu janė edhe vallet e tyre. Herėn e parė qė pashė vallen shqiptare, mė dhanė njė kėnaqėsi tė veēantė”, shkruhej nė New York Times.
Artikulli vlerėson edhe kėrcimet tradicionale shqiptare, por nuk lė pas as bukurinė fizike dhe inteligjencėn e meshkujve shqiptarė.
“Lėvizjet janė elegancė dhe tregojnė forcė. Po ashtu, ato janė shumė tė bukura dhe shumė tė talentuara. Ata janė si skocezėt nė shekullin e XVII. Me kėtė kuptoj qė janė raca mė e mirė nga inteligjenca dhe fiziku nė Ballkan. Nėse shkoni nė Kostandinopojė, ju do tė gjeni se njerėzit mė tė mirė, jo vetėm ushtarėt, por edhe zyrtarėt janė shqiptarė”, thuhej nė shkrim.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18619
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi