» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

14 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 14 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


SIM-KARTELA WHATSIM LEJON ĒASJEN NĖ WHATSAPP NĖ ĒDO VEND

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

SIM-KARTELA WHATSIM LEJON ĒASJEN NĖ WHATSAPP NĖ ĒDO VEND

Mesazh nga Albanian_Girl prej Sun 25 Jan 2015, 01:09

Falė aplikacioneve pėr dėrgime tė mesazheve tė ēastit, si WhatsApp, ne kemi mundėsi tė bisedojmė falas me miqtė tanė ose familjen nga shtete tė ndryshme tė botės.

Mė parė, nėse duhej tė dėrgonim njė mesazh tekst tek miqtė qė jetonin nė vende tė ndryshme tė botės, ne duhet tė mbushnim kartėn e telefonit me lekė, por me aplikacione si WhatsApp tani ėshtė bėrė mė e lehtė komunikimi me tė tjerėt.

Por nėse ju duhet tė udhėtoni diku dhe nuk ka lidhje interneti? Shėrbimi me kontratė ėshtė njė mundėsi, por qė ju kushton shtrenjtė, ju mund tė pėrpiqeni gjithashtu tė gjeni Wi-Fi falas, ose do t’ju duhet tė blini njė kartė lokale SIM. Gjithsesi, nėse nuk doni tė shpenzoni para duke blerė karta sa herė shkoni nė njė shtet tė huaj, ju mund t’ju interesojė karta SIM.

WhatSim, siē mund ta shihni nė imazhin e mėsipėrm, ėshtė njė kartė SIM qė ju jep mundėsi pėrdoruesve ta pėrdorin WhatsApp-in nė ēdo vend tė botės, edhe nėse nuk kanė internet. Karta do tė lejojė pėrdoruesit tė dėrgojnė dhe marrin mesazhe nėpėrmjet aplikacionit WhatsApp.

Karta SIM do tė jetė nė dispozicion nė 150 shtete dhe do tė kushtojė vetėm 10 euro nė vit. Me kėtė ēmim, ju do tė keni mundėsi vetėm tė dėrgoni dhe merrni mesazhe, tė shpėrndani kontaktet dhe tė tregoni vendndodhjen. Nėse doni tė dėrgoni video, ju duhet tė paguani njė kosto ekstra, nė varėsi tė vendit ku ndodheni. Nėse doni njė kartė tė tillė, mund tė klikoni nė faqen ueb tė WhatSim pėr tė bėrė porosinė. /krokodili.al/
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11291
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi