» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ja ēfarė shkakton rrjedhjen e gjakut nga hunda !

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ja ēfarė shkakton rrjedhjen e gjakut nga hunda !

Mesazh nga Ali prej Wed 21 Jan 2015, 21:29

Mjekėt nė Zelandėn e Re e kanė pagėzuar me termin “tromboza nga kompjuteri”. Bėhet fjalė pėr njė sindromė qė shfaqet pas qėndrimit pa lėvizur pėr njė kohė tė gjatė pėrpara kompjuterit.
Studimi ėshtė publikuar nė revistėn “European Respiratory Journal” dhe nė tė ėshtė sqaruar se qėndrimi pa lėvizur me orė tė tėra favorizon shfaqjen e trombozave. Sipas studiuesve, kjo pėr faktin se lėvizja, qoftė dhe pėr pak minuta, siguron njė qarkullim normal tė gjakut, pasi muskujt e kėmbėve veprojnė si “pompa” pėr tė dėrguar gjakun nė zemėr.
Mė tej nė studim thuhet se kjo sindromė e re ėshtė me e pėrhapur nga se mendohet, pėr shkak tė shtimit tė orėve qė kalohen pėrpara kompjuterit. 
avatar
Ali

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 29
Kyējet nė forum : 11115
Regjistruar mė : 17/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi