» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Poēi elektrik qė kontrollohet nga celulari

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Poēi elektrik qė kontrollohet nga celulari

Mesazh nga Naki prej Fri 16 Jan 2015, 11:09Ėndrra pėr njė shtėpi krejtėsisht tė menēur ėshtė duke u bėrė realitet, megjithėse jo shumė njerėz e kishin parashikuar kėtė.
Nė vend tė njė shtėpie tėrėsisht tė menēur, njerėzit janė duke blerė pajisje tė tilla qė mund tė lidhen pėrmes valėve dhe qė e bėjnė pėrvojėn nė shtėpi mė tė mirė dhe mė efikase.
Pėrveē kategorive qė janė duke u zhvilluar shpejtė, tė cilat pėrfshijnė termostatet dhe pajisjet e tjera, tė tilla janė edhe dritat.
Philips Hue janė ndoshta llambat qė nuk keni dėgjuar pėr to por qė mund tė kontrollohen pėrmes njė aplikacioni nė celularė, transmeton Lajmi.net.
Tani, konkurrenti i Phillips – Cree Inc. – qė shet poēe efikase LED tė energjisė elektrike, ka prezantuar poēin e parė elektrik qė mund tė kontrollohet pėrmes valėve Wi-Fi nga njė aplikacion nė celularė.
Pėrderisa poēet e tjera mund tė kontrollohen nga celulari pėr t’i ndalur dhe ndezur, kėto pėrveē kėtyre munden edhe tė kontrollohen pėr t’iu ndryshuar ndriēimi dhe ngjyra e dritės.
Kėto poēe elektrike do tė dalin nė shitje nė fund tė kėtij muaji dhe kompania shpreson se do tė lidhė njė marrėveshje me Apple pėr ta futur kėtė mundėsi tė kontrollimit tė dritave nė aplikacionin e Apple - HomeKit.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18721
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi