» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Mi 4 celulari i ri !

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Mi 4 celulari i ri !

Mesazh nga Albanian_Girl prej Sat 06 Dec 2014, 13:31

Xiaomi, tashmė kompania mė e pėrfolur e Kinės pėr telefona tė menēur mund ta lansojė njė model tė ri qė kushton 325 dollarė, pa kontratė me operatorėt mobil, thuhet sipas njė analisti kinez, citon Phone Arena.
Ky ēmim ėshtė mė pak se gjysma e asaj qė pėrdoruesit paguajnė pėr njė telefon tė ri nga Samsung apo Apple. Edhe pse do tė jetė njė model i ri, telefoni i ri i Xiaomi do tė vijė pėr tė njėjtin ēmim sa edhe modeli mė i avancuar aktual Mi4, qė kushton 320 dollarė.
Sipas parashikimeve dhe informacioneve tė para, thuhet se bėhet fjalė pėr pasardhėsin e Mi4, qė i bie tė jetė Xiaomi Mi5.
Siē thuhet, modeli i ardhshėm i telefonit tė Xiaomi do tė jetė shumė i hollė, me dizajn tejet tė bukur dhe shumė i fuqishėm pėr nga karakteristikat harduerike. Dhe tė gjitha kėto komponenta do tė ofrohen pėr njė super-ēmim.
Xiaomi Mi5 thuhet se do tė vijė me ekranin prej 5.7-inē nė 2560 x 1440 piksel, dhe ēmimi i tij do tė jetė vetėm 325 dollarė, ndėrsa kthjelltėsia e ekranit thuhet se do t’ia kalojė edhe iPhone 6 dhe Galaxy S5.
Procesori i kėtij modeli besohet se do tė jetė nga Qualcomm, Snapdragon 810 processor, qė ėshtė pasardhėsi i procesorit tė Galaxy S5 dhe HTC One M8.
Megjithatė, ėshtė e rėndėsishme tė dihet se kėto janė vetėm parashikime tė bėra nga njė analist i industrisė - informacioni nuk ėshtė i lidhur me Xiaomi nė asnjė aspekt, kėshtu qė ka gjasa qė kėto parashikime tė mos jenė tė sakta. (Telegrafi)
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11459
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mi 4 celulari i ri !

Mesazh nga Ylli-1 prej Sat 06 Dec 2014, 14:28

Pse e bleva une Samsung S5 Galaxy me 320 €?
avatar
Ylli-1

Shteti : Kosove - Ferizaj
Postime : 156
Kyējet nė forum : 10481
Regjistruar mė : 26/08/2008
Profesioni : Inxhiner i Ekonomizuar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi