» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

14 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 14 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Disa Aforizma Per Dashurine

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Disa Aforizma Per Dashurine

Mesazh nga Katilja prej Mon 08 Sep 2014, 17:08

Disa aforizma per dashurinė!!
Aq sa me shume dashurojme, aq me pak mund ta shprehim. - Proverb Anglez
Dashuro dhe ben ate qe te pelqen ty. - S. Agostino

Dashuria eshte gjysma e fesė. - V.Hugo

Te dashurosh domethene ta transmetojsh lumturine tende ne lumturine e tjetrit. - G.W.Von Leibnitz

Te dashurosh domethene te zgjedhish, puthja eshte vula e zgjedhjes. - Anonime)

Dashuroni, dashuroni, gjera tjerat jane te pavlera. - La Fontaine 

Dashuria dhe kollitja nuk mund te fshihen. - Ovidi 

Dashuria shikon jo me sy, por me shpirt. - Shakespeare

Dashuria nuk eshte te shikuarit njeri tjetrin; te shikuarit se bashku ne nje drejtim. - A.deSaint-Exupery

Ta definosh dashurine eshte e pamundur! - Giacomo Casanova

Te pasurohemi me dallimet tona reciproke. - Paul Valery 

Puthjet e marrura lehte, harrohen lehte. - Proverb Anglez

Puthja eshte: dashuri, besnikeri, miqesi, pasion, adhurim dhe embelesi. - Anonime

Cka eshte kenaqesia, pos nje dhimbje jashtezakonisht e embel. - Heinrich Heine

Dashuri eshte cdo gje, kjo eshte krejt cka dijme per dashurine. - Emily Dickinson

Cdo njeri qe dashuron, beson ne gjera te paarritshme. - Elizabeth Barret Browning

Aty ku shkojne syte vullnetarisht, atje shkon edhe zemra, as kembet nuk vonojne per t“iu bashkangjitur. - Carlo Dossi
Eshte me e preferueshme te kesh dashuruar dhe ta kesh humbur dashurine, se sa te mos kesh dashuruar kurre. - Lord Tennyson

Puthja eshte poezia me e madhe e dashurise. - Anonime

Puthja eshte premtimi i shkruar ne buze. - Anonime

Parate jane si grate: per t“i mbajtur duhet kujdesur per to! - F.Bourdet

Lumturia eshte e fshehur kudo; mjaftojme te germojme. - Anonime

Xhelozia lind me dashurine, mirepo nuk vdes me ate. - F. de la Rochefoucauld

Arsyeja e shendoshe dhe dashuria jane armiq te perbetuar. - Corneille

Dashuria eshte poezia e ndjenjave. - Honorč de Balzac

Dashuria nuk ka moshė, ajo eshte gjithmone ne lindje e siper. - Anonime

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6565
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi