» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

19 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 19 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dashuria tė bėnė tė lirė apo bėhet barrė ?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Dashuria tė bėnė tė lirė apo bėhet barrė ?

Mesazh nga Naki prej Fri 18 Apr 2014, 13:42

Si thoni ju ? Dashuria tė bėnė tė lirė apo bėhet barrė ?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18604
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria tė bėnė tė lirė apo bėhet barrė ?

Mesazh nga deti prej Mon 21 Apr 2014, 16:15

Po Naki, po e them pa hamendje dhe me bindje te plote se mua dashuria me ben te lire dhe asesi barre. Me dashurine fluturohet lirshem drejt shtigjeve te jetes.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13090
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria tė bėnė tė lirė apo bėhet barrė ?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 27 Apr 2014, 22:02

Kur dashuria te behet barr ajo nuk quhet me dashuri, por detyrim, perkundrazi dashuria sinqerte  te ben te lire te lehtesuar ne cdo aspekt , ska gje me te bukur se sa te dish se dikush te do me vertet.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria tė bėnė tė lirė apo bėhet barrė ?

Mesazh nga Naki prej Mon 28 Apr 2014, 14:18

Princesha shkruajti:Kur dashuria te behet barr ajo nuk quhet me dashuri, por detyrim, perkundrazi dashuria sinqerte  te ben te lire te lehtesuar ne cdo aspekt , ska gje me te bukur se sa te dish se dikush te do me vertet.

Viola, asnje zog nuk mund te kendoje kengen e tij: muzika e tij eshte veēse nje zhurme, edhe pse e bukur duke qene frut i pafajesise se tij. Ndersa ti mund te kendosh kenge shume me te bukura, te pasura me domethenie. Por njerezit pyesin gjithmone : Ēfare kam une per te dhene? Besoj se me ke kuptuar.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18604
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria tė bėnė tė lirė apo bėhet barrė ?

Mesazh nga Naki prej Mon 28 Apr 2014, 14:25

deti shkruajti:Po Naki, po e them pa hamendje dhe me bindje te plote se mua dashuria me ben te lire dhe asesi barre. Me dashurine fluturohet lirshem drejt shtigjeve te jetes.

Po deti shume e drejtje kjo qe thua. Dashuria te ben te fluturosh vetem kur ti fillon dhe e pranon thellesisht veten tende, e me pas tjetrin. Pra duhet te jete nje impenjim i zemres me zemren. Nuk duhet te kete asgje verbale. Duhet te jete nje impenjim i heshtur, i syve me syte, i zemres me zemren, i qenies me qenien. vetem ne keto kushte nuk do te behet barre. Je deshmitar se sot ne duam njerezit ti trajtojme si objekte, i posedojme si te tille, i katandisim ne objekte. Dashuria nuk ka qoshe te erreta, dashuria eshte trasparente, nuk eshte objekt solid. Dashuria eshte i vetmi fenomen mbi toke qe nuk  krijon hije.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18604
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria tė bėnė tė lirė apo bėhet barrė ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi