» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


179-vjeēari qė e ka harruar vdekja

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

179-vjeēari qė e ka harruar vdekja

Mesazh nga epanjohura prej Mon 14 Apr 2014, 20:23

179-vjeēari qė e ka harruar vdekja

Njė kėpucėtar i pensionuar nga India veriore me emrin Mahashta Murasi, thotė se ka lindur nė janar tė vitit 1835, qė e bėn atė njėrin prej njerėzve mė tė vjetėr nė Tokė, apo mė tė vjetrin qė mbahet mend gjithnjė sipas Librit tė rekordeve tė Guinessit.

Sipas zyrtarėve indian, burri ka lindur nė Baglore mė 6 janar tė vitit 1835 dhe jeton nė Varanasi qė nga viti 1903. Ai ka punuar si kėpucėtarėt nė qytet nga viti 1957, kurse ėshtė pensionuar vullnetarisht nė moshėn 122-vjeēare.

“Kam jetuar aq gjatė, saqė tė gjithė nipat e mijė ka disa vite qė kanė vdekur”, ka shpjeguar Murasi. “Me sa duket vdekja me ka harruar...Tani ka mbetur shumė pak shpresė. Shikoni statistikat, askush nuk ka arritur tė jetojė mė shumė se 150, madje as 170 vjet. Nė kėtė pikė mund tė thuhet se jam i pavdekshėm. Ndoshta duhet tė kėnaqem me kėtė gjė”.

Ai ka certifikatė tė lindjes dhe kartelė identifikuese qė e konfirmojnė versionin e tij, por fatkeqėsisht asnjė ekzaminim mjekėsorė nuk e konfirmon atė qė thotė ai pėr momentin.

Mjeku i fundit qė e vizitoi mister Murasin vdiq mė 1971, kėshtu qė pak ka informacione, kėshtu qė pak ka informacione rreth dosjes sė tij mjekėsore. Express/
http://www.shekulli.com.al/web/p.php?id=44786&kat=102

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5156
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi