» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

15 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 15 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shkollat nė Britan tė Madhe ndryshojnė orarin e provimeve pėr hir tė Ramazanit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Shkollat nė Britan tė Madhe ndryshojnė orarin e provimeve pėr hir tė Ramazanit

Mesazh nga PRINCO prej Wed 09 Apr 2014, 17:12


Ka plane qė provimeve  GCSE tė u ndryshohet orari pėr qė tė mos rastisin nė kohė tė agjėrimit tė Ramazanit, me qė pėr shkak tė agjėrimit nxėnėsit mysliman qė shquhen si nxėnėsit mė tė suksesshėm nė Angli mund tė mos tregohen tė suksesshėm.
Ky propozim ka ardhur nga mėsimdhėnėsit dhe profesorėt e Anglisė dhe Uelsit  duke kėrkuar opsione mė tė pėrshtatshme pėr studentėt mysliman qė agjėrojnė .
Sygjėrimet pėrfshijnė qė testet GCSE dhe Niveli A i provimeve nė vitin 2016 tė jenė para Majit dhe Qershorit  me qė muaji Ramazan lėviz nė mes tė qershorit.
Propozim tjetėr ėshtė qė studentėt mysliman tė iu nėnshtrohen provimeve nė mėngjesin e hershėm kur ata nuk janė tė uritur apo tė lodhur.
Britania ka afėr 2.7 milion mysliman. Shkollat Islame dhe studentėt mysliman nė Britani tė Madhe janė me tė suksesshmit./ekuilibėr/

firma.................................................................................................................................................................................
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė, i dėgjueshėm nė kohė tė pleqėrisė.
Aty ku ska MORAL, Ligji nuk ka vler........
avatar
PRINCO

Shteti : Mbi token E ZOTIT
Postime : 188
Kyējet nė forum : 8923
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi