» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

2 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 2 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Fakte interesante nga bota

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Fakte interesante nga bota

Mesazh nga Naki prej Wed 09 Apr 2014, 03:15

Ēdo pjesė e botės fsheh gjėra interesante. Kėto janė faktet mė interesante nga tė gjitha anėt e botės.
Amazona: Xhungla nė Amazon prodhon mė shumė se 20 pėrqind tė oksigjenit nė botė.
Kanada: Kanadaja ka mė shumė liqene se e gjithė pjesa tjetėr e botės sė bashku. Kanada nė gjuhėn indiane (gjuha e indianėve tė amerikės) do tė thotė “fshat i madh”.
Stamboll, Turqi: Stambolli ėshtė i vetmi qytet nė botė qė shtrihet ndėrmjet dy kontinenteve.
Los Angeles: Emri i plotė i qytetit tė Lejkersave ėshtė: El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de Los Angeles de Porciuncula. Amerikanėt shkurtimisht e thėrasin L.A.
Ohio (shq. Ohajo): Nė Ohajo nuk ekzistojnė liqene natyrale, tė gjitha janė tė bėra artificialisht.Romė: Qyteti i parė qė ka aritur popullsi prej 1 million njerėz ėshtė Roma, Itali nė vitin 133 p.e.s.. Po ashtu ekziston qytet me emrin Romė nė cdo kontinent.
Siberi: Nė Siberi ndodhen mė shumė se 25% e pyjeve nga tė gjitha pyjet e botės.
Shkretėtira Sahara: Nė shkretėtirėn Sahara ekziston njė qytet me emrin Tidikelt nė tė cilin nuk ka rėnė as njė pikė shiu nė 10 vitet e fundit.
Spanjė: SPAIN do tė thotė ‘vendi i lepujve’.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18553
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi