» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Fri 17 Feb 2017, 10:34 nga Dardania

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154063 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3376)
 
Adisa (3282)
 


Majlinda Kelmendi pushton Turqinė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Majlinda Kelmendi pushton Turqinė

Mesazh nga epanjohura prej Fri 28 Mar 2014, 23:14

Majlinda Kelmendi pushton Turqinė, fiton medaljen e artė ne Judo Grand Prix, Samsun 2014


Majlinda Kelmendi e ka fituar medaljen e artė nė turneun Grand Prix, Samsun 2014. Pejania nė finale tė kėsaj gare, nė kategorinė deri nė 52 kilogram, mundi xhudisten nga Italia, Odette Giuffrida me ippon.

Majlinda Kelmendi nuk ka tė ndalur. Pas triumfit nė turneun prestigjioz Grand Slam “Parisi 2014’, xhudistja pejan kafituar medaljen e artė, nė turneun Grand Prix, Samsun 2014, i cili po mbahet nė Turqi.
Kosovarja nė finale tė kėsaj gare, nė kategorinė deri nė 52 kilogram, mundi xhudisten nga Italia, Odette Giuffrida me ippon. 
Pėr tė arritur deri nė finale Kelmendi nuk e pati tė lehtė. Shorti pėrcaktoi qė ajo tė jetė pjesė e Grupit A nė Grand Prix, Samsun 2014

Nė raundin e parė nuk pati kundėrshtar. Kurse, nė tė dytin u pėrballė me rumunen Larisa Florian,, tė cilėn e mposhti pa problem. Nė ēerekfinale Kelmendi pėrball pati xhudisten nga Ukraina, Mariia Buiok.
Edhe nė kėtė luftė pejania ishte e suksesshme, derisa doli fituese e Grupit A. Nė gjysmėfinale Kelmendi u ndesh me gjermanen Romy Tarangul,tė cilėn e kaloi pa problem dhe u kualifikua nė finale.

Pejania nė finale tė kėsaj gare, mundi xhudisten nga Italia, Odette Giuffrida, dhe fitoi medaljen e artė nė turneun prestigjioz Grand Prix, Samsun 2014.
Kelmendi suksesin mė tė madh e kishte arritur vitin e kaluar kur ishte shpallur kampione e Botės nė kategorinė 52 kilogramė nė Kampionatin Botėror i cili ishte mbajtur nė Rio de Janeiro.

Burimi: Gazetaexpress

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 4382
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Majlinda Kelmendi pushton Turqinė

Mesazh nga Naki prej Fri 28 Mar 2014, 23:15

I lumte

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 17836
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Majlinda Kelmendi pushton Turqinė

Mesazh nga albi prej Sat 29 Mar 2014, 14:02

Majlinda Kelmandi i dha shum Kosoves  po qka i dha  kosova  Majlindes
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3376
Kyējet nė forum : 10856
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Majlinda Kelmendi pushton Turqinė

Mesazh nga epanjohura prej Sat 29 Mar 2014, 15:13

Edhe nje sukses nga Shqiptaret:
Haxhi Krasniqi ėshtė shpallur kampion i botės (WBO International) nė peshat gjysmė tė rėnda, pasi ka mposhtur me nokaut (KO) Emmanuele Danson.

Nė kėtė ndeshje Haxhi Krasniqi, i cili nė Gjermani njihte si Robin Krasniqi pėr shkak tė nėnshtetėsisė gjermane qė ai posedon, hyri si jofavorit.

Kjo pėr shkak se Emmanuele Danso, kundėrshtari i mbrėmjes ėshtė mbret i nokauteve (KO), por jo mė - pasi qė Haxhi Krasniqi ja ka bėrė bajat.

Nuk ka pasur asnjė gjasė Danso ndaj boksierit tonė, i cili nė raundin e shtatė arriti ta rrėzojė nė dysheme duke e lėnė atė pa asnjė gjasė pėr t'u ngritur nė njė KO tė radhės nga Haxhiu.

Ky ishte dueli i 44-tė pėr Haxhiun, e 41 prej tyre i ka fituar dhe vetėm tre i ka humbur, dy humbje prej tė cilave i pėsoi nė fillim tė karrierės si profesionsit.

Dueli u zhvillua nė Potsdam dhe kjo ishte disfata e parė e Dansos. Nė duelin e radhės kampioni i ri i WBO International do tė takohet me Sergey Kovalev, njė tjetėr kampion bote i pamposhtur.

Titulli i kampionit tė botės WBO International pėr Haxhi Krasniqin ndoshta ėshtė edhe njė dhuratė e vogėl pėr tė, para ditėlindjes qė ai e feston mė 1 prill. /Telegrafi/


epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 4382
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Majlinda Kelmendi pushton Turqinė

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi