» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

20 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 20 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Zjarrfikėsi i gjatė 125 centimetra

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Zjarrfikėsi i gjatė 125 centimetra

Mesazh nga Naki prej Mon 24 Mar 2014, 00:09

Zjarrfikėsit shpesh portretizohen si heronj dhe si tė tillė, ėshtė e zakonshme qė tė imagjinohen si trupmėdhenj dhe tė aftė, qė tė vendosin jetėn e tyre nė rrezik pėr tė shpėtuar tė tjerėt. Megjithatė, njė portretizim i tillė nuk ėshtė gjithmonė i saktė, pasi kėtė profesion tė rrezikshėm, mund ta bėjnė edhe “xhuxhėt”.
Nė fakt, 20-vjeēari, Vince Brasco, ėshtė njė zjarrfikės nė Pitburg, SHBA, i gjatė vetėm 125 centimetra. Ai doli vullnetar pėr tė kryer kėtė punė dhe falė pėrkushtimit tė jashtėzakonshėm qė tregoi gjatė kursit tė pėrzgjedhjes, nė fund arriti tė fitonte vendin, pavarėsisht pėrmasave jo tė pėrshtatshme. Ndonėse, peshon vetėm 40 kilogramė, i riu stėrvitet nė mėnyrė tė vazhdueshme nė palestėr dhe ėshtė nė gjendje tė shpėtojė nga flakėt, duke ngritur nga vendi njė njeri deri nė 120 kg.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18718
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi