» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ja pse nuk duhet tė flini me telefona afėr!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ja pse nuk duhet tė flini me telefona afėr!

Mesazh nga Vizitor prej Sun 16 Mar 2014, 13:48Shumė njerėz do tė bėnin gjumė mė tė mirė, nėse dhoma ku flemė do tė ishte e lirė nga telefonat mobil dhe pajisjet tjera elektronike.
Herėn tjetėr kur nuk mund tė bėni gjumė, truri juaj mendon pėr listėn qė do tė bėni nesėr, si shopingu, takimet e sė nesėrmes, dhe nėse e keni mbyllur ose jo derėn tuaj. Mirėpo zgjidhja ėshtė e thjeshte, largojeni telefonin tuaj mobil nga shtrati ku ju bėni gjumin dhe po ashtu mbajeni atė jashtė dhomės sė fjetjes.
Tetė nga dhjetė prej nesh i mbajnė telefonat dhezur gjatė natės, kjo sipas Ofcom, dhe gati gjysma prej nesh i pėrdorin telefonat si njė orė alarm pėr zgjuarje, ka gjetur studimi.
Mirėpo, ekspertet janė tė shqetėsuar pėr efektin qė kjo ka. Sė paku na bėn hipervigjilentė, kėshtu qė gjumi ynė ka mundėsi mė shumė qė tė shqetėsohet dhe ne pėrfundojmė duke mos marr gjumė tė mjaftueshėm qė na nevojitet.
Kjo gjithashtu mund tė sjell insomninė ( sėmundje e gjumit) dhe tė tjera probleme mė gjumin.
Shumė njerėz do tė bėnin gjumė mė tė mirė, nėse dhoma ku flemė do tė ishte e lirė nga telefonat mobil dhe pajisjet tjera elektronike.
Po ashtu ka sugjerime se gjumi me telefona afėr shtratit tuaj mund tė shkaktojė marramendje dhe kokėdhembje. /KP/Telegrafi/

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ja pse nuk duhet tė flini me telefona afėr!

Mesazh nga albi prej Sun 16 Mar 2014, 19:55

nese gjat gjumit ekeni afer ajfanin nuk ka rrezik sepse vetem nese  ju ekeni kyqyr aparatin dhe keni bisede ather ka rereze nga sateliti dhe esht shum i  domshum aparati se aj i percjell rrezet deri tu feshi juve
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 11742
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi