» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

19 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 19 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kur miqėsia shndėrrohet nė dashuri

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kur miqėsia shndėrrohet nė dashuri

Mesazh nga Albanian_Girl prej Sat 15 Mar 2014, 20:38

Rishqyrtoni ndjenjat tuaja. A jeni vėrtet tė sigurt qė jeni dashuruar nė tė dhe a dėshironi diē mė tepėr se miqėsia?
Nuk janė tė rralla situatat nė jetė tė dashurohemi nė mikun mė tė mirė. Tashmė jeni tė afėrt, njiheni mirė, respektoni njėri-tjetrin...
Megjithatė, lidhjet e tilla jo rrallė nuk kanė sukses, mirėpo pasojat e lidhjeve tė pasuksesshme me mikun mė tė mirė mund tė bėhen vėrtet tė dhembshme. Ja se si duhet vepruar nė mėnyrė qė lidhja me mikun mė tė mirė tė funksionojė.

Pėrse ndodh
Miqėsia midis burrit dhe gruas ėshtė shpesh njė rrėshqitje e butė drejt njė marrėdhėnieje tjetėr. Kjo ndodh sepse keni mundėsi qė tė kaloni mė shumė kohė me njė person tjetėr pa u kufizuar, pa pasur frikė se mund tė ndodhė ndonjė gjė e pakėndshme, tė bindur se miqėsia ka kode tė ndryshme nga dashuria dhe ndodh qė tė mos biesh nė grackėn e kėsaj tė fundit. Por me sa duket gabohemi! Liria u jep mundėsinė personaliteteve dhe karaktereve tė zbulohen gradualisht, pa qenė e nevojshme tė kalohet nėpėrmes etapave standarde, secila me hapa tė pėrcaktuar dhe tė detyruar.

Si tė silleni
Tani qė i keni qartėsuar ndjenjat tuaja, prisni njė moment para se tė rrėfeheni. Pėrpiquni tė kuptoni nėse ajo qė ndieni ju kthehet, duke provuar qė tė ndėrroni pak sjelljen. Kėshtu mund tė vėreni nėse edhe tek ai ka ndonjė ndryshim. Frika mė e madhe ėshtė se mos shkatėrrohet njė marrėdhėnie e qėndrueshme, apo marrja e njė pėrgjigjeje negative. Kėshtu qė pritja ėshtė njė sugjerim i mirė pėr tė kuptuar se sa e vėrtetė dhe e qėndrueshme ėshtė kjo marrėdhėnie nė zemrėn tuaj. Gjithashtu, ky mund tė jetė njė moment vetmie reflektimi nga i cili po pėrpiqeni tė kthjelloni ndjenjat e ngatėrruara, nėse kjo e juaja ėshtė miqėsi apo diēka tjetėr. Pasi t’i keni bėrė tė gjitha kėto kontrolle emocionale duke arritur nė pėrfundimin qė, po ėshtė dashuri, nuk ju mbetet gjė tjetėr veēse t’ia thoni. Nuk ka mė kuptim tė vuani nė heshtje, mė mirė tė flisni hapur, sepse nuk i dihet mund tė merrni njė pėrgjigje pozitive.

Nėse merrni njė jo
Nė kėtė rast, zgjidhja mė e mirė do tė ishte largimi pėr njė periudhė tė shkurtėr kohore nė mėnyrė qė tė kthjelloheni. Pavarėsisht pėrgjigjes negative tė shtireni sikur gjithēka shkon si mė parė, do tė thotė tė sforcoheni, gjė qė rrezikon tė komprometojė pėrfundimisht marrėdhėnien. Merrni tė gjithė kohėn qė ju nevojitet pėr tė vlerėsuar nėse ia vlen dhe a ėshtė e mundur qė ta varrosni ndjenjėn e dashurisė dhe tė kėnaqeni me atė tė miqėsisė. /Telegrafi/
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11342
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi