» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Luani sa mė shumė nė ajėr tė pastėr

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Luani sa mė shumė nė ajėr tė pastėr

Mesazh nga Ali prej Tue 04 Mar 2014, 15:59

Sot, nė kohėn internetit, rrjeteve sociale dhe kompjuterit personal, psikologėt janė mė shumė se kurrė tė vendosur pėr t’u bėrė apel fėmijėve qė tė luajnė nė ajėr tė pastėr. Pra, duhet t’u riktheheni lodrave tė vjetra, qė tashmė duket se po humbin nga ditė nė ditė. Ngjitjet, zbritjet, lojėrat me top, me litar, pėr t’u ndier tė lirė dhe tė lumtur.
Gjėja mė e bukur e fėmijėrisė janė lojėrat, ato tė vėrtetat nė ajėr tė pastėr, me lėvizje e zbulime, ku fėmijėt vrapojnė, bien, bėhen pis, qeshin dhe qajnė.
Pikėrisht kėshtu zhvillohet mendimi, pesė shqisat, fantazia. Sipas ekspertėve nėse fėmija qėndron brenda dhe nuk luan nė natyrė pasojat e gjithė kėsaj sjelljeje janė tė tmerrshme: fėmijė ju do tė vuani nga mbipesha, do tė bėheni dembelė, tė pakujdesshėm dhe ndonjėherė tė palumtur. /zeri.info/
avatar
Ali

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 29
Kyējet nė forum : 11121
Regjistruar mė : 17/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi