» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

22 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 22 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Majmuni dhe dhia vjedhin perime

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Majmuni dhe dhia vjedhin perime

Mesazh nga Ali prej Tue 04 Mar 2014, 15:57

Njė fermer kinez po ka telashe tė mėdha me njė “tandem” tė pazakontė, i cili po ia plaēkit tė mbjellat. Je Shu Donguan nga provinca Guangdong ka raportuar nė polici se tashmė dy javė nga kopshti po i zhduken perimet, ndėrsa pėr kėtė fajtor ėshtė njė ēift i pazakontė plaēkitėsish, njė majmun qė kalėron njė dhi.
Ai thotė se majmuni ēdo ditė nė kohė tė caktuar kalėron mbi dhi, e cila e pret derisa ai tė mbledhė perimet dhe pastaj sėrish hip mbi tė dhe largohen nė drejtim tė panjohur. Je Shu thotė se nė afėrsi tashmė disa ditė gjendet njė cirk dhe me siguri kėto kafshė vijnė nga atje nė kėrkim tė ushqimit. “Kur vijnė, majmuni ngrihet nė kėmbė mbi shpinėn e dhisė, sikur shikon nėse ėshtė duke e shikuar ndokush. Kur sheh se terreni ėshtė i pastėr, niset nė aksion”, thotė fermeri i zemėruar.  / zeri.info /
avatar
Ali

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 29
Kyējet nė forum : 11214
Regjistruar mė : 17/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi