» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

20 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 20 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si me hapė njė llogari nė Apple falas?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Si me hapė njė llogari nė Apple falas?

Mesazh nga Adrian prej Mon 24 Feb 2014, 23:12

Si me hapė njė llogari nė Apple falas? Faleminderit.

Adrian

Shteti : Kosova
Postime : 1
Kyējet nė forum : 11481
Regjistruar mė : 27/07/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si me hapė njė llogari nė Apple falas?

Mesazh nga Naki prej Tue 25 Feb 2014, 19:04

Pėr t’a hapur njė llogari falas nė Apple duhet t’a keni tė instaluar iTunes nė kompjuterin tuaj. Nė qoftė se nuk e keni te instaluar, atėherė shkoni tek www.itunes.com Pasi qė t’a instaloni hap Itunes dhe kliko Itunes Store. Pasi tė hapet iTunes Store shkoni tek Search dhe kėrkoni njė aplikacion qė ėshtė falas.
Pasi tė jetė shfaqur ikona e aplikacionit free qė ju kėrkoni atėherė klikoni mbi butonin Free, dhe pastaj ju shfaqet njė dritare e re ku ju thotė tė kyēeni.
Pastaj klikoni Create New Apple ID.
Klikoni Continue dhe me shenjėn e Tick pranoni Terms and Conditions dhe klikoni Agree.
Pasi t’i pranoni Terms and Conditions ju shfaqet dritarja me tė dhėnat kryesore tė llogarisė tuaj. Pastaj plotėsoni te dhenat qe kerkohen. 
Pasi tė klikoni Continue ju shfaqet metoda e pagimit tė llogarisė. Po ju nuk keni nevojė tė regjistroni kredit kartelen tuaj pasi qė e keni edhe opsionin None. Pasi t’i plotėsoni fushat klikoni Create Apple ID dhe pastaj duhet tė shkoni tek Emaili tė cilin e keni pėrdorur pėr ta hapur llogarinė nė Apple dhe ju vie njė mesazh pėr verifikimin e Apple ID tuaj. Kur tė klikoni tek linku i keni dy kuti.
1. Tek fusha e parė shkruani emailin qė e keni pėrdor. 
2. Tek fusha e dytė shkruani fjalėkalimin qė e keni pėrdor pėr me hap Apple ID-nė tuaj.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18712
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi