» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

15 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 15 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Nė gjyq pėr vjedhje tė dy bananeve

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Nė gjyq pėr vjedhje tė dy bananeve

Mesazh nga Vizitor prej Sun 23 Feb 2014, 15:52

Nė gjyq pėr vjedhje tė dy bananeveSe vjedhja mbetet vjedhje pa marrė parasysh se ēfarė vidhet, tregon edhe rasti i tre personave nė Nikaragua, tė cilėt pėrballen me gjyq nėn akuzėn se kanė tentuar tė vjedhin dy banane. Ky rast ka shkaktuar njė befasi dhe pėrqeshje tė avokatėve nė kėtė vend.
Vlera e kėtyre bananeve ishte vetėm 32 cent amerikan, ndėrsa gjykimi i tyre do tė kushtojė 600 dollarė. Prokurorėt kanė deklaruar se kėta tre persona janė kapur derisa po tentonin tė vidhnin dy banane, aksident ky qė ka ndodhur dhjetorin e kaluar.
Ata ishin munduar tė ikin me pemėt e vjedhura, por ishin kapur. Dy prej tyre ishin paraburgosur nė njė burg lokal, derisa i treti ėshtė mbajtur nė burg shtėpiak. Gjykimi i tyre mbahet mė 23 prill.

zeri info

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi