» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Leopardi dhe dhelpra..

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Leopardi dhe dhelpra..

Mesazh nga Vizitor prej Sun 23 Feb 2014, 15:35

Leopardi dhe dhelpra
Leopardi ėshtė njė kafshė e bukur, me gjithė atė peliēe me pika dhe me atė trup tė zhdėrvjelltė dhe tė shfrenuar. Por kjo nuk do tė thotė se ėshtė edhe njė kafshė e menēur. Pėr fat tė keq leopardi dinte tė mburrej pėr tė gjitha kėto bukur dhe shkathtėsi qė kishte, gjė qė nuk ėshtė aspak e mirė.
Njė ditė, po i mburrej dhelprės, e cila iu pėrgjigj si e meritonte. “Unė jam shumė i bukur por edhe i zhdėrvjellėt”, i tha ai dhelprės. “Sigurisht qė je i bukur”, i tha hajdutja e pulave. “Por bukuria jote ėshtė krejtėsisht e jashtme. Vlen mė shumė tė kesh njė mendje tė hapur, gjeniale, tė gatshme edhe pėr dredhi!”, i tha ajo.


Marr nga Zeri Info..

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi