» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ketri dhe Arra

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ketri dhe Arra

Mesazh nga Teuta_Pr prej Tue 11 Feb 2014, 23:35

Ketri qė gjithė ditėn e kalonte nėpėr pemė, duke kėrcyer her andej e herė kėndej, menxi priste sa tė piqej arra. Shpesh i provonte, por arrat nuk dilnin nga lėkura e gjelbėrt e tyre, deri sa i erdhi stina, e u poqėn frutat. Dhe tani, qė kokrrave u kishte ardhur stina e tyre, ato dilnin vetė nga lėkura, dhe shpesh binin edhe nė tokė kokrrat e arrės. Tani qė pema ishte pjekur, ketri ndihej i gėzuar, kėrcente nga dega nė degė. Filloj tė i provoj kokrrat e arrės, qė ti thyente me dhėmbėt e tij tė vegjėl. Por kokrrat ishin shumė tė forta, pėr dhėmbin e ketrit. E provoi njė, dy, tre, katėr, por nuk ia arrinte qė ta thyente asnjėrėn. Nga qė nuk ia arriti tė thyente asnjė kokėrr arre, u zemrua dhe filloi ti hudh ato nga pema. Aty pranė pemės kishte kaluar njė grup fėmijėsh dhe kishin filluar tė i mblidhnin kokrrat e arrave, qė i pėrbuzte ketri. Pastaj, kishin mbledhur edhe nėpėr degėt mė tė afėrme tė pemės, deri sa i kishin mbushur xhepat e ishin kthyer nė shtėpi. Ndėrsa ketri i zemruar nga qė nuk po ja arrinte ti thente kokrrat e arrės, i pėrbuzi ato gjatė gjithė stinės.
Erdhi viti tjetėr, dhe pema nė degėt mė tė larta qė i kishte pėrbuzur ketri, nuk kishte bėrė fare kokrra. Pema ishte hidhėruar me ketrin dhe nuk ia kishte falur asnjė kokėrr vitin tjetėr. Ndėrsa nė degėt ku kishin mbledhur fėmijėt, kishte plotė kokrra.
Ketri qė ishte zemruar nė pemėn, kishte zbritur nė degėt e poshtme dhe e kishte vazhduar atė avazin e vjetėr tė pėrbuzjes.
Por voglushėt qė e kishin hetuar zilinė e ketrit, njė ditė e kishin ruajtur nėn pemė, dhe e kishin pėrzėnė pėrgjithmonė nga arra.
Edhe pema ishte gėzuar shumė dhe vitin tjetėr pėrsėri ishte mbushur me kokrra qė ua falte fėmijėve.
avatar
Teuta_Pr
VIP

Postime : 54
Kyējet nė forum : 11199
Regjistruar mė : 22/10/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi