» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Elefanti dhe qeni i vogėl

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Elefanti dhe qeni i vogėl

Mesazh nga Vizitor prej Sun 09 Feb 2014, 11:28Kur mbėrriti cirku nė njė qytet, bėri edhe njė xhiro pėr t’i bėrė reklamė njėrit prej elefantėve tė tyre mė tė mėdhenj dhe i cili ishte atraksioni i vėrtetė i kėtij cirku. Mes kureshtarėve dhe tė papunėve, qė vraponin ta shikonin, ishte edhe njė qen i vogėl prepotent dhe i shėmtuar, i cili iu afrua lėkurėtrashit dhe filloi t’i lehte elefantit, duke mos treguar aspak respekt dhe frikė pėr gjigantin e tmerrshėm.
“Pusho shkarravinė!”, i bėrtitėn. “Ti nuk ekziston pėr tė!”, i thanė shefat e cirkut. “E di dhe prandaj po leh”, bėrtiti qeni i vogėl. “Dua qė qentė e tjerė tė thonė: sa i guximshėm ėshtė ai qeni i vogėl’. Kjo do tė bėj qė ata tė mė respektojnė dhe nderojnė mė pas”, ua ktheu qeni i vogėl..

zeri info

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi