» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pasuria dhe Varfėria​

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pasuria dhe Varfėria​

Mesazh nga Naki prej Tue 04 Feb 2014, 15:57

Njė ditė babai i njė familjeje tė pasur, vendos tė ēojė djalin e tij tė vetėm nė fshat, qė ai tė kuptonte, se sa me fat ishin kundrejt njerėzve tė thjeshtė dhe tė varfėr.
Ata kaluan njė ditė dhe njė natė si mysafirė nė njė familje fshatare tė varfėr, tė cilėt jetonin nė njė fermė tė vogėl.
Nė kthim babai e pyet... tė birin:
Si ishte udhėtimi ?
Shumė i mirė baba.
A e pe si jetonin njerėzit e varfėr? Cfarė mėsove biri im ?
Unė pashė se nė shtėpinė tonė ne kemi dy qen, ndėrsa ata kanė katėr, ne kemi njė pishinė qė na ka zėnė gjysmėn e sipėrfaqes sė kopshtit, ndėrsa ata njė lumė qė nuk ka tė mbaruar, ne kemi njė verandė tė mbuluar dhe tė ndriēuar me dritė elektrike, ata kanė diellin dhe hėnėn, kopshti ynė mbaron te porta e hyrjes sė shtėpisė, ndėrsa ata kanė njė pyll tė tėrė.
Sė fundmi, pėr habinė e tė atit ai shtoi:
Babi, faleminderit qė mė bėre tė kuptoj se sa tė varfėr jemi !
Cdo gjė varet nga mėnyra se si ne shohim botėn, nėse jemi tė varfėr nė shpirt, s'kemi asgjė...

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18616
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi