» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pėr 3 vjet, Facebook do tė humb 80% tė pėrdoruesve tė saj

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pėr 3 vjet, Facebook do tė humb 80% tė pėrdoruesve tė saj

Mesazh nga Naki prej Wed 22 Jan 2014, 15:55

Rritjės sė rrjetit social Facebook do t’i vijė fundi shumė shpejtė, sikur njė sėmundjeje ngjitėse qė pėrhapet me shpejtėsi dhe papritmas vdes, thonė studiuesit e Universitetit tė Princeton qė janė duke pėrdorur sėmundjet pėr tė modeluar ciklet jetėsore tė mediave sociale.
Hulumtuesit parashikojnė qė Facebook do tė pėrjetojė njė rėnie tė shpejtė tė numrit tė pėrdoruesve, i cili madje mund tė arrijė nė shkallė prej 80% tė bazės sė saj tė pėrdoruesve, nėse llogaritet nga kulmi i pėrdoruesve tė saj.
Sipas raportit tė hulumtuesve, njė trend i tillė i rėnies pritet tė ndodhė nė mes tė viteve 2015 dhe 2017.
Nė thelb, pėrdoruesit e Facebook do tė humbin interesin e tyre nė pėrdorimin e kėtij rrjeti social, pasi qė me kalimin e kohės edhe bashkėmoshatarėt e tyre tė humbin interesin e tyre pėr qasje nė Facebook – thonė hulumtuesit tė cilėt bazohet nė modelin e tyre tė studimit..
"Idetė, ngjashėm sikurse sėmundjet infektuese, janė pėrhapur tek njerėzit pėr tu shuar pėrfundimisht mė pas, dhe tė njėjtat janė pėrshkruar me sukses me modele epidemiologjike" shkruajnė studiuesit. / Telegrafi /

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18727
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi