» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

14 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 14 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


“Hiqeni internetin sa nuk na ka shkatėrruar”

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

“Hiqeni internetin sa nuk na ka shkatėrruar”

Mesazh nga veronika prej Wed 15 Jan 2014, 12:06

Njė suedez ka dėrguar njė letėr nė njė gazetė tė njohur nė vendin e tij, pėrmes sė cilės ka kėrkuar ndėrprerjen e internetit nė botė, sepse sipas tij, i bėn dėm njerėzimit duke i bėrė njerėzit tė humbur dhe tė palumtur.
73-vjeēari Bo Bergman, i cili nuk i do kompjuterėt dhe teknologjinė, bėn jetė tė qetė nė Simlangsdalen, larg internetit dhe telefonave.
Letra qė ia ka dėrguar gazetės Hallands Posten ka nxitur debate tė ndryshme nė Suedi nėse ai ka tė drejtė.
“Propozimi im ėshtė qė tė hiqet interneti. Ėshtė tepruar shumė me tė, saqė tė gjithė do tė pėrgjigjeni njė ditė. Hiqeni internetin derisa nuk na ka shkatėrruar tė gjithėve”, ka shkruar mes tjerash Bo, transmeton Telegrafi.
Ai ka shtuar se interneti ėshtė bėrė pjesė e pandashme e civilizimit modern dhe pėr kėtė arsye shoqėria nuk mund tė gjejė lumturinė e vėrtetė. Sipas tij, interneti ėshtė shumė i rrezikshėm pėr njerėzimin dhe lumturinė e njerėzve.
“Interneti ėshtė si krimbi nė mollė dhe na ha nga brenda dhe dominon tėrėsisht nė jetėn tonė”, ka theksuar ai. /Telegrafi/
avatar
veronika
Forum Designer

Shteti : Ferizaj
Postime : 121
Kyējet nė forum : 10459
Regjistruar mė : 28/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Hiqeni internetin sa nuk na ka shkatėrruar”

Mesazh nga albi prej Wed 15 Jan 2014, 23:00

ne jeten moderne nuk   funksion jeta pa internet
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 11742
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Hiqeni internetin sa nuk na ka shkatėrruar”

Mesazh nga Mehmet Maliqi prej Sun 19 Jan 2014, 13:55

Une mendoj se ai Suedezi ka shume dhe plotesisht te drejte por gjithashtu edhe postuesi i radhes ka te drejte se ne jeten moderne nje gje e tille do te ishte e pamundur pa internet.
avatar
Mehmet Maliqi
VIP

Shteti : Kosova
Postime : 12
Kyējet nė forum : 11209
Regjistruar mė : 02/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Hiqeni internetin sa nuk na ka shkatėrruar”

Mesazh nga albi prej Sun 19 Jan 2014, 17:10

interneti esht shum i nevojshum ne ket koh por nese perdoret per te u msua per ato gjera si ne nuk i njohum intereneti ska funde njeruju qka do te kerkon e gjejn  ne internet
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 11742
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Hiqeni internetin sa nuk na ka shkatėrruar”

Mesazh nga merita selimi prej Wed 01 Apr 2015, 22:07

Pro spate internet kot as rron air to zgjh the gjitha punet :-) :-<
avatar
merita selimi

Shteti : shqiperi
Postime : 8
Kyējet nė forum : 3083
Regjistruar mė : 31/03/2015

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Hiqeni internetin sa nuk na ka shkatėrruar”

Mesazh nga merita selimi prej Wed 01 Apr 2015, 22:09

Tank ne keto koh
avatar
merita selimi

Shteti : shqiperi
Postime : 8
Kyējet nė forum : 3083
Regjistruar mė : 31/03/2015

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Hiqeni internetin sa nuk na ka shkatėrruar”

Mesazh nga marino prej Wed 01 Apr 2015, 22:31

un neser doe heq
avatar
marino

Shteti : greece
Postime : 119
Kyējet nė forum : 3293
Regjistruar mė : 06/03/2015

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Hiqeni internetin sa nuk na ka shkatėrruar”

Mesazh nga ballboy_network prej Wed 01 Apr 2015, 23:07

Nese nuk di ta perdoresh normal qe eshte si krimbi qe te ha nga brenda.
avatar
ballboy_network
Forum Designer

Shteti : Kosovė
Postime : 19
Kyējet nė forum : 9917
Regjistruar mė : 16/01/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Hiqeni internetin sa nuk na ka shkatėrruar”

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi