» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Fri 17 Feb 2017, 10:34 nga Dardania

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154063 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3376)
 
Adisa (3282)
 


Zyrtare: FIFA ia Lejon Miqėsoret Kosovės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Zyrtare: FIFA ia Lejon Miqėsoret Kosovės

Mesazh nga veronika prej Mon 13 Jan 2014, 22:08

Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s ka konfirmuar se klubet dhe pėrfaqėsuesja e Kosovės mund tė zhvillojė ndeshje pa marrė leje nga Serbia.
Sipas nenit 83 tė statutit tė FIFA-s, Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s ka tė drejtė tė autorizojė anėtarėt e FIFA-s qė tė luajnė ndeshje kundėr shteteve jo-anėtare, nė kėtė rast Federatės sė Futbollit tė Kosovės.
Pas shumė takimeve qė janė zhvilluar nė vitin 2012, Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s, sot me datėn 13 janar 2013, ka konfirmuar njė sėrė modalitetesh pėr ndeshjet miqėsore qė i pėrfshijnė klubet dhe kombėtaren e Kosovės.
Ky propozim iu dėrgua Komitetit Ekzekutiv tė FIFA-s gjatė takimit tė kryetarit tė Federatės sė Futbollit tė Serbisė, Tomislav Karadzic, dhe kryetarit tė FFK-sė, Fadil Vokrrit, i cili u mbajt nė zyret qendrore tė FIFA-s me 10 janar 2014, e qė u udhėhoq nga presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter, transmeton Telegrafi.
Modalitetet pėrcjellėse tė ndeshjeve miqėsore qė i pėrfshijnė klubet dhe kombėtaren e Kosovės janė pranuar dhe hyjnė nė forcė menjėherė:
- Anėtaret e FIFA-s janė tė lejuara qė tė luajnė ndeshje miqėsore me klubet dhe kombėtaren e Kosovės.
- Klubet dhe kombėtarja e Kosovės nuk kanė tė drejtė tė shfaqin simbolet kombėtare (flamujt, emblemėn, etj) e as ta lėshojnė himnin kombėtar. Sidoqoftė, ato kanė tė drejtė tė veshin apo tė shfaqin paisjet me mbishkrimin ‘Kosovo’, si dhe simbolin e njė ylli tė madhėsisė sė shkronjės ‘o’ nė kuadėr te emrit ‘Kosovo’.
- Klubet dhe kombėtarja e Kosovės nuk mund tė luajnė ndeshje kundėr klubeve apo kombėtareve tė shteteve tė ish-Jugosllavisė deri nė njoftimin e ardhshėm.
- Ndeshjet miqėsore ndėrkombėtare qė pėrfshijnė klubet dhe kombėtaren e Kosovės mund tė luhen nė territorin e Kosovės, por me kusht qė FIFA tė njoftohet 21 ditė para secilės ndeshje. Mė pastaj, FIFA vetėm do ta informojė Federatėn e Futbollit tė Serbisė.
- Ēdo shkelje e kėsaj marrėveshjeje do t’i referohet FIFA-s dhe marrėveshja do tė pėrfundojė menjėherė.
“Vendimi i marrė nga Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s pėrfaqėson njė shtytje tė madhe pėr zhvillimin e futbollit nė Kosovė dhe kjo gjė pėrsėri dėshmon fuqinė e jashtėzakonshme tė sportit pėr t’i bashkuar njerėzit”, ka thėnė presidenti i FIFA-s, Blatter. /Telegrafi/
avatar
veronika
Forum Designer

Shteti : Ferizaj
Postime : 121
Kyējet nė forum : 9667
Regjistruar mė : 28/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zyrtare: FIFA ia Lejon Miqėsoret Kosovės

Mesazh nga albi prej Wed 15 Jan 2014, 23:03

ma ne fund dhe sporti kosovar e mori vizen  per evrop
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3376
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi