» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shitet pėllumbi mė i shpejtė nė botė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Shitet pėllumbi mė i shpejtė nė botė

Mesazh nga studentja prej Sat 28 Dec 2013, 14:22

Pėllumbi mė i shpejt nė botė, i pagėzuar me emrin Rrufeja, iu shit njė biznesmeni nga Kina pėr 400.000 dollarė, njė ēmim rekord ky pėr gjithė historinė e tregtisė me kėta zogj. Rrufenė 1-vjeēare, e ka rritur njė rritės i njohur belg i shpendėve, i cili i shiti tė gjitha shpezėt e veta pėr 5.5 milionė dollarė, njoftojnė mediat e kėtij vendi.
Shumica e pėllumbave super tė shpejtė tė ankandit nė Belgjikė iu shitėn blerėsve kinezė dhe tajvanezė. Njė prej ekspertėve theksoi se shitja e zogjve pėr gara tė kujton tregun e artit nė atė kuptim, qė pėr njė pikturė tė Picasso-s blerėsi ėshtė i gatshėm tė ofrojė njė sasi shumė tė madhe parash.
avatar
studentja

Shteti : Kosovė
Postime : 37
Kyējet nė forum : 11438
Regjistruar mė : 29/07/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi