» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si e pėsoi vėllai i keq?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Si e pėsoi vėllai i keq?

Mesazh nga studentja prej Sat 28 Dec 2013, 14:21

Ishte njė njeri i varfėr. Njė ditė, ai shkoi te vėllai i tij i pasur pėr tė kėrkuar ndihmė. “Nuk kam para tė tė huazoj”, tha vėllai i tij. Ai u kthye nė shtėpi i dėshpėruar. Atėherė pa njė gur nė rrugė dhe e mori. Papritmas u dėgjua njė zė “ky gur do t’i pėrmbush tri dėshira”. Gjatė natės u bė i pasur dhe filloi tė jetojė i lumtur.
Kur vėllai i tij dėgjoi pėr fatin e tij, shkoi dhe ia vodhi gurin. Qė tė shpėtojė nga ai, vėllai hipi nė njė varkė. Derisa lundronte, e luste gurin qė t’i jepte shumė kripė, tė cilėn mė pas do ta shiste pėr njė sasi tė madhe parash. Guri filloi tė hidhte kripė me tonelata. Pėr fat tė keq, i vėllai nuk dinte se si ta ndalte derdhjen e kripės dhe sė shpejti barka u mbush me kripė. Ajo u pėrmbys dhe vėllai i keq u mbyt nė thellėsinė e detit.
avatar
studentja

Shteti : Kosovė
Postime : 37
Kyējet nė forum : 11432
Regjistruar mė : 29/07/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi