» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

21 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 21 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kodi nė PHP pėr tė zbuluar shfletuesin e Internetit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kodi nė PHP pėr tė zbuluar shfletuesin e Internetit

Mesazh nga Naki prej Fri 27 Sep 2013, 14:47

Kėtė kod mund ta pėrdorni pėr tė zbulluar ēfarė shfletuesi ėshtė duke pėrdor vizitori faqes tuaj. Ky kodė mund gjej nėse shfletuesi ėshtė Internet Explorer (IE), Firefox, Opera ose Safari.
Kodi:
<?php
$useragent = $_SERVER[˜HTTP_USER_AGENT']);

if (preg_match(˜|MSIE ([0-9].[0-9]{1,2})|',$useragent,$matched)) {
$browser_version=$matched[1];
$browser = ˜IE';
} elseif (preg_match( ˜|Opera ([0-9].[0-9]{1,2})|',$useragent,$matched)) {
$browser_version=$matched[1];
$browser = ˜Opera';
} elseif(preg_match(˜|Firefox/([0-9\.]+)|',$useragent,$matched)) {
$browser_version=$matched[1];
$browser = ˜Firefox';
} elseif(preg_match(˜|Safari/([0-9\.]+)|',$useragent,$matched)) {
$browser_version=$matched[1];
$browser = ˜Safari';
} else {
// browser not recognized!
$browser_version = 0;
$browser= other';
}

print "Shfletuesi: $browser $browser_version;

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18712
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi