» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

» Dashuria Para dhe mbas martesave...
Tue 11 Oct 2016, 00:12 nga Naki

» Barcoleta
Tue 11 Oct 2016, 00:10 nga Naki

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė

Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154059 artikuj v 4861 temat

Naki (9124)

Geri (7161)

lolita (6766)

Annika (6751)

Kle@Love (6659)

Voglushja (4385)

Interesant (4173)

Arjana (3724)

albi (3374)

Adisa (3282)

Lamtumir...

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Lamtumir...

Mesazh nga Ervis Xhezo prej Fri 13 Sep 2013, 01:26

Esht e Veshtire Te Flasesh Per Ty . Jan Miljona Gjera Qe Nuk Di Nga T'ia Filloj ,Kerkoja Nga Ty Vetem Sinqeritetin Dhe Ti e Barazove Me Zhgenjimin.Cfare Te Them ? A Kam Gabuar qe e Kam Merituar Kete Gje ? Nga Nje Ane Falenderoj Zotin Qe Me Dergoi Per Ta Pare Ate Bised , Edhe Pse Po U Dridhja Nga Realiteti i Kesaj Jete ...E Verteta Ndonjehere Eshte e Hidhur Por Duhet Ta Pranosh Ashtu Si Te Vjen , Kur Po E Lexoja Ate Bised Ato ''Fluturat Qe Ty Te Leviznin Ate Dite Kur u Takuam , Mua Sot Me Ngordhen Brenda . Nuk Di C'te Nxjerr Nga Goja Se Me Eshte Ber Lemsh C'do Gje .. Nuk Doja Ndonje Gje Te Madhe Prej Teje , Thjesht Sinqeritetin  Tend Qe E Kishe Te Hidhur Si Helm . Nuk e Di Si Mund Te Me Doje ..Kur Me Dike Tjeter Flisje Duke Qeshur , Mendja Se Isha Un I Vetmi Qe Te Beja Per Te Qeshur ,Por...Mesa Pash Vura Re Qe Kisha Gabuar . Ti Atij i Ke Treguar Ndonje Foto a Ku Di Une Se Cfare Qe Ai Kishte Then Ato Gjera...Sa Her Qe Po e Shof Ate Fillim Bisede Rrenqethem Dhe Them ..PSE ? Pse Duhet Te Ndodhte Kjo Gje ? ,,Pse Zoti M'dergoi Ta Lexoja Ate Bised ? ehhh Mbase ...Mbase Nuk Jam I Duhuri Per Ty ,,,Urrej Veten Qe Tkam Shkruar Ato Gjera ,,Dhe Jo Per Tu Treguar i Sinqert Po THjesht Per Te Treguar Se Te DOJA ,,Por Nuk Kishte Rendesi Per Ty ,,Tashme Un ,,Nuk Te Njoh Fare Se Kush Je ! Nuk E Di Si Ka Ardhur Deri Ktu Kjo Histori Me Ty ,,,Nuk E Di Sa Rendsi Kishte Ky Vit Per Ty ,,, Nuk E Di Cf Rendsie Kishin Bisedat Ne Telefon Cdo Nate Me Ty ,,, Nuk e Di Si Mund Te Me Thoje Se Un Jam Jeta Jote E Se Ti Nuk Jetoje Dot Pa Mua Kur Ti Shkon e Flet Me Nje Tjeter Dhe Sillesh Sikur Kishe Muaj Qe e Njihje,,,,Kjo Fryme Qe Po Nxjerr Tani Qe Po Shkruaj Kete Gje ,,Eshte Fryma Ime e Fundit Per Ty ,, Ishte Bukur Te Te Njihja & Helmuese Per Tu Ndar ,,,Po Vuaj Por Do Te Me Kaloj ,,Por Ty ? Ty Te Uroj Mos Te Te Ndodhe Asnjeher Kjo Gje ,,Te Uroj Qe Kjo Jet Te Te Japi Me Te Mirat Qe Ti Do ,,,Te Uroj Qe Cdo Lot Qe Ke Derdhur Te Te Kthehet Ne Lumturin e Perjetshme ,,,Te Uroj Edhe Shume Suxese Ne Shkolle ,,Dhe Ta Perseris Prape Bej Kujdes Ne Tirane !,E Kisha Menduar Edhe Ndarjen Me Ty ,,, Por Qe Te Ndodhte Keshtu ,,,Kurre. Me Vjen Vertet Shume Keq Qe Perfundoi Keshtu Po Un Nuk Kam Me Force Te Te Shoh Ty Qe Pas Asaj Bisede Qe Mi Verboi Syt .... Te Falenderoj Per Cdo Gje ,,,DHe Te uroj Jeten Me Te Bukur .....Shijoje ! Smile

Lamtumir 

E.Xhezo

Ervis Xhezo

Shteti : tirane
Postime : 2
Kyējet nė forum : 3558
Regjistruar mė : 13/09/2013

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lamtumir...

Mesazh nga Katilja prej Sun 15 Sep 2013, 14:07

Gjumash...
eh gjumash me kthen mbrapa... koxha mbrapa..s'kam c'te them pos asaj se me rrodhen ca pika lot dhe disi ne vaj e buzeqeshje kujtova te kaluaren e larget dhe nje shtangie, nje buzedridhje e panderprere, nje trishtim, njemije pyetje, dhe vetem nje 'pse'???
Po shkruaj edhe un ca nga ajo e kaluar...
ju kerkoj ndjese nese nuk eshte dashur te shkruar e ne rradhe te pare ty gjumash...
Nuk eshte nje prej atyre neteve te erreta, as caste vetmie nuk kam, as lot, as heshtje, as buzeqeshje ne fytyre, nuk ka gje prej gjeje qe me bene te jem i permalluar, se malli jam une.
Tre vjet e gjysme ishim bashk. tere kete kohe harrova se si eshte te jesh i vetem, harriva se cka eshte vuajtja, e tash, pernjehere, per nje dite te gjithe te mirave u jep helm kalkute. Castet e papershkruara, buzeqeshjet, dashurine, mua, veten dhe kalane tone qe prisnim te gjallerohet, te gjitha i braktise dhe thave: "Dua te shkoj". Sa leht, sa shpejt, sa guximshem dole per t'u mos u kthyer me.
Me kujtohet ajo e diele... ti dole pa u pershendetur, pa me thene as edhe nje fjale, bile pse s'me shave? Pse bile s'me peshtyne? kohen qe kaluam bashk me le mua dhe ike... cudi si them ndonjehere - jetoj. Po, po... jetoj me te djeshmen. kam frike qe te hyj ne dhomen tone sepse dashuria pa nderpre si nje femije i vogel me pyet: Ku shkoi ajo? A vjen me? Pse shkoi? E une, si nje prinder i mire ngushelloj veten dhe dashurnie tone: Ajo shkoi se ishte e mire, shkoi te jetoje me te miret.
Nje fjali panderpre me sillet ne koke, dhe shpesh qaj e qesh dhe duke levizur koken them: "Ajo nuk vjen me".  Uli koken dhe syt te mbushur me lot nuk guxoj t'i mbyll se pastaj...
Sa shume kisha dashur te te shoh vetem edhe njehere... bile edhe ne enderr. Te te kem prane... Sa shpejt me ike e sa shume te kam ne shpirte. Ti vazhdo te jetosh, te dashurosh dhe krenohu se ndokush, ndokundi te don si i marr, si i eger dhe se per ty jeten vdekje po quan.

Besoj se nuk ju merzita.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 

Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 5515
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi